Kaszkiet męski to doskonałe nakrycie głowy, jak i stylowy dodatek dla nowoczesnych Panów. Idealnie sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą, bowiem kaszkiety wykonywane są z różnorodnych materiałów, od lnu i bawełny, aż po ciepłą wełnę czy skórę.

Elegancja w modzie męskiej

Kaszkiet męski to ponadczasowe nakrycie głowy, charakteryzujące się okrągłym denkiem i daszkiem z przodu. Niewiele osób wie, że ten modny dodatek powstał na Wyspach Brytyjskich już w XIV wieku. Aby zwiększyć popyt na produkowaną w kraju wełnę, rząd brytyjski nakazał mężczyznom noszenie ich co niedzielę. Szybko stały się praktycznym elementem garderoby mężczyzn z klasy średniej, ponieważ daszek doskonale chronił przed słońcem. Dziś kaszkiety to oznaka szyku i elegancji, jednak dzięki różnorodności materiałów przybierają bardziej lub mniej formalny wygląd.

czapki dla mężczyzn

Rodzaje kaszkietów

W kulturze anglosaskiej wyróżnia się różne rodzaje kaszkietów. Charakterystyczny luźny kaszkiet męski z większą ilością materiału to tak zwany newsboy cap, który nosili amerykańscy chłopcy roznoszący gazety. Bardziej elegancki jest flat cup, czyli brytyjski kaszkiet, nazywany także „sześciopensówką”. Wykonany jest najczęściej z bawełny lub tweedu i do dziś cieszy się największym powodzeniem wśród chcących wyglądać elegancko mężczyzn. Idealnie pasuje do gustownych płaszczy i garniturów. Aby prezentować się bardziej ekstrawagancko, można sięgnąć po skórzany kaszkiet męski.

Dowiedz się więcej na https://www.rabionek.com.pl/pl/44-czapki-szyte!