Często wydaje się nam, że wybór czapki ptak to nic wielkiego, bo to tylko zwykły dodatek do stylizacji. Nic bardziej mylnego. Czapki ptak mają bardzo duży wpływ na to jak wyglądamy. Nieodpowiedni i źle dobrany model może sprawić, że nasza stylizacja będzie wyglądać niekorzystnie, przez co, my również. 

Czapki ptak

Jak wybrać odpowiednią czapkę?

Przy wyborze czapki ptak, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kształt twarzy. Gdy ktoś posiada okrągłą twarz, będzie zależeć mu na jej wyszczupleniu. Warto wybrać model czapki ptak, który tego dokona. Najlepiej do tego nadaje się czapka smerfetka, nazywana również beanie. Jest to rodzaj nakrycia ze zwisającym tyłem. Innym rodzajem czapki ptak, pasującym do twarzy okrągłej będzie czapka z wysokim mankietem. Świetnie sprawdzi się także beret noszony na bakier. 

Do twarzy podłużnej najlepiej nadadzą się czapki ptak, które optycznie ją skrócą. Najlepiej dokonają tego nakrycia, nachodzące na czoło. Owe zadanie spełnią klasyczne czapki z wełny oraz czapki uszatki. 

Osoby posiadające kwadratową twarz najlepiej wyglądać będą w czapki ptak z pomponem oraz kapeluszach z rondem. 

Twarz owalna pasuje tak naprawdę do każdego rodzaju czapki ptak. Mimo wszystko, jeśli chodzi o zimowe nakrycia głowy, najlepszą opcją będzie czapka z pomponem, która w ostatnich latach jest niezwykle popularna.

W przypadku twarzy trójkątnej najlepiej sprawdzą się czapki ptak dopasowane do głowy, takie jak smerfetka. 

Z jakiego materiału wykonuje się najlepsze czapki?

  • bawełna — najpopularniejszy z materiałów wykorzystywanych do produkcji czapki ptak,
  • polar — przewiewny materiał, który świetnie chroni przed zimnem,
  • akryl — niezwykle wytrzymały materiał. 

Więcej na https://www.rabionek.com.pl/pl/