Kapelusze damskie klasyczne

Czapki głuchów to dodatki, który dodają stylizacji charakteru. To nie jest jednak ich jedyne zadanie. W zimę chronią przed zimnem, wiatrem i opadami, a latem zabezpieczają przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Istnieje wiele rodzajów czapki głuchów, a więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model.

Czapki głuchów

Rodzaje czapek na lato

Letnie czapki głuchów są bardzo popularne. Najczęściej wybierane to kapelusze i czapki z daszkiem. Te drugie są ponadczasowe i niezwykle uniwersalne. Nie dość, że pasują do wielu stylizacji, zaczynając od dresów i prostych koszulek, kończąc na sukienkach, to jeszcze chronią przed deszczem, słońcem i zimnem. Istnieje kilka rodzajów czapki głuchów z daszkiem, między innymi:

Bejsbolówka — nazwa czapki głuchów pochodzi od popularnego, amerykańskiego sportu. Ma ona lekko zaokrąglony i wygięty daszek oraz regulowane zapięcie z tyłu głowy. Pierwsza bejsbolówka została wyprodukowana w 1954 roku dla amerykańskich graczy przez firmę New Era Cap Company. Jej zadaniem była ochrona przed słońcem, które często oślepiało ich podczas gry. W latach 70. XX wieku czapki głuchów weszła na dobre do kanonu mody ulicznej. Zaczęli nosić ją modele, aktorzy, muzycy oraz członkowie służb mundurowych i trwa to do dziś.
Snapback — ten rodzaj czapki głuchów spopularyzowali raperzy. Przez ich działania stały się one bardzo często wybierane. Wyróżnia je prosty daszek oraz zapięcie z tyłu głowy tak jak w przypadku czapki głuchów bejsbolówki. Różnica polega na tym, że owo zapięcie zazwyczaj jest plastikowe. Wyjątkiem jest strapback, który ma wszyty skórzany lub materiałowy pasek.

Dowiedz się więcej na https://www.rabionek.com.pl/pl/