Czym należy się kierować, wybierając czapkę?

Producent czapek zaleca unikać, nakryć głowy z akrylu czy poliestru. Najlepsze są czapki z naturalnego tworzywa, czyli z wełny, kaszmiru czy bawełny. Naturalne materiały charakteryzują się tym, że są przewiewne, co skutkuje brakiem pocenia się głowy. Dla wielu noszenie naturalnych materiałów jest bardziej komfortowe. Czapka powinna przede wszystkim zakrywać uszy i czoło. Dodatkowym autem takiego nakrycia głowy według producent czapek będzie ich miękkość.

Noszenie jakiegokolwiek nakrycia głowy powinno sprawiać komfort i przyjemność. Jeśli czapka wpasuje się, jako jeden z elementów stylizacji będziemy ją chętniej nosić. Dlatego tak ważne jest to, aby każdy producent czapek miał kilkadziesiąt modeli do wyboru. Nakrycie głowy nie powinno być za ciasne. Niedopasowana czapka ogranicza cyrkulację krwi oraz sprawa, że włosy pod nią ulegają niszczeniu.

Producent czapek Producent czapek

Jak dbać o czapkę?

Producent czapek zaleca, aby regularnie prać każdą czapkę. Modne nakrycie głowy nie tylko chroni nasze głowy przed mrozem, ale i również zbiera otaczający nas brud, łój i zabrudzenia ze skóry głowy. Po każdym praniu warto wypłukać ją w specjalnym płynie do płukania, który będzie działał antystatycznie. Przyczyni się to do ograniczenia kontaktu z włosami.

Domowym sposobem na ograniczenie elektryzowania się włosów jest płukanie czapki w occie, który działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i antystatycznie. Płukanie w occie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy cierpimy na przewlekłe choroby skóry głowy.

Więcej na -> https://www.rabionek.com.pl/pl/