Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Wiele kobiet decyduje się na powiększanie ust opole, żeby mieć je pełniejsze lub wyrównane. Takie zabiegi najczęściej wykonuje się u specjalisty w gabinecie medycyny estetycznej. Najchętniej wykorzystywany do powiększania ust jest obecnie kwas hialuronowy. Jak wygląda taki zabieg?

 

Zabieg powiększanie ust opole

 

Ten zabieg najczęściej stosowany jest u pacjentek z wąskimi lub asymetrycznymi ustami, a także w przypadku niezadowalającego wyglądu spowodowanego procesami starzenia. Powiększanie ust opole obejmuje konsultację z lekarzem, który poznaje oczekiwania i wyklucza przeciwwskazania. Sam zabieg zaczyna się od nałożenia kremu znieczulającego. Następnie w wargi wstrzykiwany jest kwas hialuronowy, a lekarz modeluje usta, aby wyglądały naturalnie. Nie jest to najtańsza metoda, bo ceny zaczynają się od 800 zł w zależności od ilości użytego preparatu, a zabieg trwa od 30 do 90 minut.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Efekty zabiegu i zalecenia

 

Po zabiegu powiększanie ust opole mogą pojawić się zaczerwienienia, siniaki lub opuchlizna, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Jeśli pojawią się inne skutki uboczne jak ból czy swędzenie należy udać się do lekarza. Zalecane jest smarowanie ust maścią z arniką i picie dużej ilości wody. Można również brać leki przeciwzapalne, które zmniejszą obrzęk. Po zagojeniu można stosować już wszystkie kosmetyki, w szczególności pamiętając o nawilżaniu ust. Efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do roku, a czasem dłużej. Wchłanianie preparatu przyspiesza m.in. opalanie się czy palenie. https://wiecznie-mlodzi.pl/powiekszanie-i-modelowanie-ust/