Pod kolanem, ale tylko trochę! — podkolanówki damskie, twój nowy must have

Pytanie za 100 punktów: jak się nazywa element stroju między skarpetkami a zakolanówkami? Rajstopy? Nie… Pończochy? Nie w tym wypadku… Podkolanówki? Bingo, mamy to! Możliwości ubierania i parowania ze sobą podkolanówek jest cała masa. Tak samo jak amerykańskie dziewczęta, ten element garderoby upodobały sobie fanki japońskiej popkultury, które w swoich stylizacjach bardzo często używają podkolanówek damskich. Używane przez nie wersje czasami różnią się od tych typowo amerykańskich. W Ameryce popularne są modele wyglądające na grube, długie skarpety, które uszyte są w sportowym stylu z charakterystycznymi paskami u góry. Wersje dla młodych miłośniczek anime są dużo bardziej subtelniejsze, w pastelowych kolorach, a dodatkowo często dodane są do nich jakieś akcesoria np. kokardki. Słodko i uroczo!

podkolanówki damskie

Dla każdego coś się znajdzie – podkolanówki damskie!

Jak to w przypadku każdej części garderoby bywa, do wyboru do koloru. Sklepy oferują nam całe masy podkolanówek damskich, które różnią się od siebie materiałem, wzorem i kolorem. Swego czasu bardzo popularne były rajstopy typu kabaretki, czyli takie, które zrobione były na zasadzie dużych oczek. Po sukcesie rajstopowym, również podkolanówki damskie wykonane w taki sposób, stały się coraz częściej kupowane i noszone. W sklepach możemy spotkać również podkolanówki półprzeźroczyste, w czarnym bądź cielistym odcieniu, które świetnie sprawdzą się przy stylizacjach, przy których potrzebujemy okrycia tylko stóp i łydek, a niekoniecznie całych nóg.

Nie może być tak pięknie

Jak to w przypadku każdej rajtuzowej rzeczy bywa, podkolanówki wykonane ze słabszej jakości materiału, niestety szybko odejdą na drugą stronę. Minusem tego cieniutkiego elementu garderoby jest to, że w bardzo szybkim czasie, nawet nie widzieć kiedy może się on stargać, puścić oczko. Dlatego tak ważny jest wybór modelu z firmy, która ceni sobie użycie dobrych materiałów do produkcji.