parka damska

Co to jest Parka?

Kurtka parka jesienna to obecnie jedna z najpopularniejszych propozycji okryć wierzchnich zarówno podczas zimowych dni, jak i wiosennych. Parka damska nie ma jednej określonej długości, ale zazwyczaj jej przód jest krótszy niż tył. Aby zatrzymywać ciepło jest wypełniona puchem naturalnym lub syntetycznym. Elementami charakterystycznymi parka damska są kaptur, który może być obszyty futerkiem oraz duże przednie kieszenie. Tego typu kurtki odznaczają się także zwężeniem w talii, często zaakcentowanym ściągaczem. 

Parka jesienna damska oryginalnie występuje w odcieniach zgniłej zieleni – khaki, ale obecnie w sklepach znajdziemy kurtki we wszystkich możliwych kolorach i odcieniach. Parka damska będzie dobrym wyborem dla każdego typu sylwetki, głównie ze względu na luźny krój.

parka damska

Z czym łączyć?

Jeśli myślimy o parka damska to kojarzy się ona z  nadejściem wiosny. Parka damska pasuje nam do praktycznie wszystkich stylizacji.Podczas wybierania długości parka damska musimy zwrócić uwagę na swój wzrost, ponieważ może to wpłynąć na nasz wygląd. Osoby niższe powinny wybrać opcję parki sięgającej do linii bioder, dzięki temu parka damska nie zmniejszy optycznie naszego wzrostu. Natomiast wyższe osoby zainteresowane parka damska mogą wybrać model sięgający do kolan. Wybór koloru też może się okazać bardzo ważną kwestią. Żywe, radosne kolory okażą się strzałem w dziesiątkę nawet dla kobiet dojrzałych. Zobacz https://goodlookin.pl/pol_m_Kobieta_Kurtki-i-plaszcze-jesienne-165.html