obuwie lemar, buty lemar

Jak wybrać buty?

Przy wyborze obuwie lemar każdy zastanawia się, jakie buty będą odpowiednie. Kwestią najważniejszą, często okazuje się materiał, z jakiego wykonane zostało obuwie. Wszyscy zwracają również uwagę na wygodę oraz estetykę obuwie lemar.

Skóry licowe

Do produkcji obuwie lemar często wykorzystuje się gładkie skóry licowe. Są to skóry najczęściej bydlęce lub cielęce. Bardzo ważne w tego typu materiale jest odpowiednie wyprawienie górnej powierzchni skóry. Ze względu na estetykę buty lemar przeprowadza się proces licowania. Cały ten mechanizm polega na obróbce mechanicznej skóry oraz pokryciu jej powierzchni kilkoma warstwami wosku. Dzięki temu procesowi, skóra zyskuje lepszą estetykę obuwie lemar. Licowanie pomaga osiągnąć pożądana strukturę i konkretne właściowści. Bardzo ważne jest, aby przywiązywać wagę  do prawidłowej pielęgnacji skóry licowej, ponieważ można uszkodzić obuwie lemar.

obuwie lemar, buty lemar

Zamsz

Obuwie lemar zamszowe wykonywane jest ze spodniej części obrobionej skóry. Zamsz w dotyku przypomina bardzo krótką szczecinę lub meszek. Zamsz od zawsze kojarzony jest z elegancją, estetyką i delikatnością. Obuwie lemar zamszowe jest bardzo podatne na zabrudzenia i zniszczenia. Do obuwie lemar zamszowego należy używać specjalnie przygotowanych preparatów do impregnacji i czyszczenia. Na zamszu źle zaimpregnowanym bardzo szybko pojawiają się plamy, które bardzo ciężko usunąć. Zamsz często może być też mylony z materiałem nazywanym nubuk. Co prawda, wyglądem nubuk bardziej przypomina skórę licową, jednak w dotyku znacząco się różni. Kup buty Lemar na stronie https://footwear24.pl/buty-lemar-m-37.html