Nowinki na temat futerek i pomponów do czapek.

Gdy kończą się wakacje, z ulic znikają wiosenne i ciepłe kolory, a zamiast nich przychodzą szarości, brązy i czerń. Nadciąga czas monotonii w przyrodzie i ubiorze. Jednak stylizacje jesienne a także zimowe wcale nie muszą być nudne. Czarne płaszcze należy rozweselić kolorowymi dodatkami, tego typu jak rękawiczki lub szale. Świetnym pomysłem na jesienną oraz zimowa szarzyznę w modzie są dodatki futrzane. Futro każdemu kojarzy się z czymś miękkim w kontakcie i przyjemnym, więc w zimne dni warto się nim owinąć.

Jak wybrać osprzęt do czapki

Od paru sezonów dodatki futrzane królują w zimowych stylizacjach. Kiedyś babunie nosiły głównie futrzane kołnierze i czapki. Zazwyczaj były to naturalne lisy, norki czy nutrie w zależności od zamożności. Współcześnie przeważnie są to futerka sztuczne, co weseli ekologów i wielbicieli zwierząt. Poniektóre świetnie odwzorowują te naturalne, a pozostałe wręcz przeciwnie – natychmiast widać, że są sztuczne i właśnie w tym ich czar. W odróżnieniu od mody naszych babć, w dzisiejszych czasach dodatki futrzane są wszechobecne. Od dawna nie jedynie kożuszki oraz ciepłe płaszcze są wyposażone w futerko. Świetnie prezentują się również sportowe kurtki z dodatkami futrzanymi. Za pomocą nich do sportowego luzu wprowadza się niewiele klasy, a kurtka wydaje się szczególnie ciepła. Futerkiem wykończone są także buty, torby, a nawet etui na smartphon lub tablety.

Wszystko co pragniesz wiedzieć o pomponach

dodatki futrzane
Sportowe kurtki z futerkiem doskonale komponują się z zabawnym nakryciem głowy. Naturalnie kapelusz czy elegancki toczek nie jest należytym pomysłem, ale warto ubrać twarzową czapkę. Taką stylizację kapitalnie ożywiają pompony do czapek. Mamy wrażenie, że czapki z pomponami pasują jedynie młodzieży, jednakże nie jest to zgodność z rzeczywistością. Starsi także mogą ubrać sobie pomponik, całość zależy od fasonu i modelu, który wybiorą oraz tego, w jaki sposób zwiążą tego typu okrycie głowy z innymi elementami stylizacji. Pompony do czapek występują w przeróżnych miejscach. Mogą być ulokowane standardowo na czubku czapki, jednakże humorystycznie też prezentują się przy uszach, gdy wszelki ruch głowy powoduje ich ruch.