Słowo kaszkiet męski pochodzi od francuskiego casquette oznaczającego czapkę z daszkiem, bejsbolówkę. W Polsce kaszkiet męski ma nieco inne znaczenie, mimo że również posiada daszek. Jest to nakrycie głowy z okrągłym denkiem i usztywnieniem. Jest popularna zarówno wśród starszych panów, jak i młodzieży, a nawet dzieci.

Kaszkiet męski

Historia

Wiele osób zadaje sobie pytanie skąd wzięła się popularność kaszkiet męski i kiedy został on spopularyzowany. Otóż kaszkiet męski pojawił się pierwszy raz w XVIII w. w wojsku, między innymi polskim. Oczywiście nie wyglądał on dokładnie tak jak dzisiejsze egzemplarze. Miał on charakterystyczne dla danego wojska symbole oraz barwy, a także elementy metalowe pełniące funkcje ochronne. Następnie kaszkiety stały się obowiązkowym elementem stroju robotnika. Modowy przełom przeżyły natomiast w latach 90, kiedy były chętnie noszone przez celebrytów, a co za tym idzie, weszły do mody powszechnej.

Do jakiego stroju pasuje?

Kaszkiet męski jest odpowiedni zarówno do eleganckiego garnituru, jak i także do mniej formalnych strojów. Wszystko zależy od odpowiedniego koloru i wzoru. Po doborze odpowiedniej barwy będzie pasował on do każdej stylizacji.

Kiedy nosić kaszkiet?

Kaszkiet męski można nosić o każdej porze roku. W lecie nakrycie z lekkiego materiału ochroni głowę oraz oczy przed słońcem. W zimie natomiast pomoże zachować odpowiednią temperaturę ciała. Należy jednak pamiętać, że jest to czapka, która nie zakrywa uszu. Nie będzie więc dobrym rozwiązaniem na najmroźniejsze dni zimy.

Dowiedz się więcej: https://www.rabionek.com.pl/pl/44-czapki-szyte