Kapelusze filcowe

Sklep z produktami z konopii

Damskie kapelusze filcowe są coraz bardziej popularne na ulicach miast i w mediach. Kapelusze filcowe są nie tylko ciekawym dodatkiem do stroju, ale mogą pełnić nawet jego uzupełnienie. Dodatkowo, są wytrzymałe i dobrze się prezentują. Oto kilka powodów, dlaczego kapelusze filcowe są dobrym wyborem.

Właściwości filcu

Filc, z którego są robione kapelusze filcowe powstaje przez połączenie włókien najczęściej wełnianych. Aby zwiększyć jego wytrzymałość czasami zamiast wełny stosuje się poliester. Kapelusze filcowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Niestety są podatne na wysokie temperatury, toksyczne odczyny chemiczne i tarcie. Jest to bardzo popularny materiał w wielu dziedzinach z racji swojej uniwersalności. Dzięki ciśnieniowym zbiciu nie tylko jest miękki, ale i wytrzymały. Pozwala to zastosować go w wielu sektorach, takich jak izolowanie, a dzięki swojej wysokiej gładkości przydatny jest również przy szlifowaniu.

Kapelusze filcowe

Kapelusze filcowe

Dzięki właściwościom tego materiału, kapelusze filcowe odznaczają się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale i estetycznym wyglądem. Gęsto zbite włókna sprawiają, że kapelusze filcowe prezentują się wyjątkowo. Różnego rodzaju kroje i projekty pozwalają dobrać je do nawet najbardziej skomplikowanych kreacji. Dzięki ogromnej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Kapelusze filcowe charakteryzują się również miękkością. Sposób ich wykonania i użycie do tego włókien wełnianych sprawia, że są niezwykle przyjemne w dotyku. Każdy powinien posiadać przynajmniej jeden kapelusz w swojej garderobie. Zobacz ofertę na https://www.rabionek.com.pl/pl/27-filce