Kapelusze damskie klasyczne

siateczki zero waste

Kapelusz to niezwykle ozdobny i nadający charakteru element garderoby. Kapelusze damskie klasyczne stanowią wizytówkę kobiety. To nakrycie głowy nie służy jednak tylko do dekoracji, a także do ochrony. Aby wybrać odpowiedni model z oferty kapelusze damskie klasyczne trzeba dopasować go do swoich potrzeb i upodobań.

Popularne rodzaje kapeluszy

Kapelusze damskie klasyczne obejmują wiele rodzajów. Różnią się one od siebie wielkością czy szerokością ronda i krojem. Jednym z popularniejszych kapeluszy, noszonych także przez kobiety jest fedora. Model charakteryzuje się szerokim rondem oraz wklęśnięciem na czubku. Kapelusz ten to wyznacznik elegancji i dobrego gustu. Innym typem kapelusze damskie klasyczne jest toczek. To niewielkie nakrycie głowy w kształcie kapelusza, ale bez ronda. Toczek to opcja bardzo wizytowa i szczególnie nadaje się na wyjątkowe uroczystości. Chętnie wybierany jest też kapelusz typu BB – podobny do klasycznego kapelusza z dużym rondem, ale w kapeluszu BB rondo nie jest usztywnione. Warto podkreślić, że to tylko niektóre z modeli kapelusze damskie klasyczne.

Kapelusze damskie klasyczne

W jakich stylizacjach sprawdzi się kapelusz?

Kapelusze sprawdzą się w wielu stylizacjach, w zależności nie tylko od modelu, ale też materiału, z którego są wykonane. Kapelusze damskie klasyczne mogą być uszyte z filcu, skóry, wełny, słomy, bawełny, a nawet lnu. Niektóre pasują bardziej na lato, inne na chłodniejsze dni. Latem kapelusz powinien być przewiewny i chronić przed słońcem, zimą powinien dawać ciepło i ochronę. Kapelusze damskie klasyczne można nosić z eleganckimi stylizacjami, ale nie tylko. Pasują one do spódnicy, sukienki oraz spodni i ramoneski. Dzięki nim można nadać swojemu wizerunkowi stylu retro czy boho. Dowiedz się więcej tutaj: https://www.rabionek.com.pl/sklep/14-kapelusze-damskie.