Skąd wzięły się czółenka anis?

Czółenka anis pojawiały się już pod koniec szesnastego wieku. W tamtym czasie, czółenka anis posiadały odkrytą piętę. Ciekawym faktem może być również, że czółenka anis nie były tylko elementem ubioru kobiet, ale również mężczyzn.
Czółenka anis w szesnastym wieku były noszone przede wszystkim przez służbę. Jak wiadomo, służba nie miała odpowiednich funduszy na czółenka anis, dlatego były to słabej jakości produkty. Pierwsze prawdziwe czółenka anis damskie pojawiły się dopiero w dziewiętnastym wieku. Od tamtej, pory obuwie anis jest nieodłącznym elementem ubioru, który musi być bardzo dobrze dopasowany.

czułenka anis
W latach dwudziestych dwudziestego wieku to właśnie CoCo Chanel stworzył pierwsze najbardziej rozpoznawalne czółenka Anis. Model ten miał lekko kwadratowy nosek oraz średniej wysokości obcas – słupek. Ta konkretna para buty anis rozpoczęła nową erę obuwia anis. Od tej pory, kobiety zaczęły nosić obcasy nie tylko do eleganckich kreacji na wybitne wydarzenia, ale również na co dzień, do pracy czy na spotkanie towarzyskie. Czółenka są nieustannie wśród najczęściej wybieranego obuwia przez kobiety. Na przestrzeni lat powstały różne modele tego obuwia – z niski lub wysokim obcasem, szpilką, słupkiem lub kaczuszką oraz ze zmiennymi noskami – zaokrąglone, ścięte czy kwadratowe.

Klasyczne czółenka

Tak samo jak klasyką elegancji jest tak zwana “mała czarna”, tak samo i czółenka mają swój klasyczny model. Zazwyczaj, ten typ obuwia jest zabudowany, nie posiada zdobień, jest uniwersalny i pasuje do wszystkich stylizacji. Sprawdź bogatą ofertę butów Anis tutaj: https://footwear24.pl/buty-anis-m-6.html