sklep berety

Beret to płaskie nakrycie głowy, wykończone, potocznie nazywaną „antenką”. Zazwyczaj wykonany jest z filcu, moheru, dzianiny lub aksamitu, co sprawia, że jest miękki i przyjemny w noszeniu. Nie bez powodu berety sklep kojarzą się nam z Francją, ich nazwa pochodzi z języka francuskiego, a Francuzki szczególnie upodobały sobie właśnie to nakrycie głowy.

Zastosowania beretu

Tak naprawdę berety sklep to nie tylko stylowy dodatek, ale pełne historii nakrycie głowy. Początkowo noszony był przez ludzi o wyższym statusie społecznym, również artystów. Beret ma zastosowanie także w wojsku. Żołnierze noszą je już od kilkuset lat, przekrzywione na jedną ze stron. Kolor beretu wojskowego oznacza najczęściej rodzaj formacji. Obecnie to część umundurowania wielu jednostek na świecie. Z czasem berety sklep rozpoczęto wykorzystywać na co dzień, dzięki czemu stały się elementem ubioru, cenionym również przez gwiazdy. 

berety sklep

Jak nosić beret?

Berety sklep można nosić na wiele sposobów. Sprawdzą się zarówno w stylizacjach eleganckich, al’a francuski szyk czy w stylizacjach z pazurem, np. rockowych. Na rynku mamy wiele wzorów i kolorów berety sklep. Można nosić beret do różnych fryzur – włosów długich bądź krótkich, prostych, kręconych i z grzywką. Pasuje on niemal każdemu, a metoda ułożenia go na głowie zależy jedynie od naszej kreatywności. Berety sklep to ponadczasowy dodatek do stylizacji, który uwielbiany był nawet przez Coco Chanel.

Dowiedz się więcej na https://www.rabionek.com.pl/sklep/11-berety-damskie!