Jak stylowo ubrać się na plaże w wakacje?

Życiowa garderoba

Kostiumy kąpielowe

Kostiumy kąpielowe są niezbędnym elementem wakacyjnego stroju na plaże. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na to, aby był on dopasowany do sylwetki i wygodny. Warto postawić na kostiumy z modnymi w tym sezonie wzorami i kolorami. Jeśli chodzi o fason, to można wybrać jednoczęściowy lub dwuczęściowy. Najlepiej sprawdzają się modele z elastycznych materiałów, które szybko schną po kąpieli.

Jeśli chodzi o dodatki do stroju plażowego, to warto postawić na okulary przeciwsłoneczne oraz czapkę z daszkiem. Dzięki temu będzie można chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Odzież plażowa

Na plaże warto zabrać ze sobą lekkie ubrania, takie jak sukienki maxi lub tuniki. Można też postawić na szorty lub spodenki. Najlepiej wybrać modele z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Takie ubrania bardzo dobrze sprawdzają się podczas upalnych dni.

Jeśli chodzi o buty, to najlepszym rozwiązaniem będzie obuwie typu japonki lub sandały. Można też postawić na espadryle lub trampki. Ważne jest, aby buty były wykonane z oddychających materiałów i miały antypoślizgowe podeszwy.

Akcesoria plażowe

Na plaże warto zabrać ze sobą również akcesoria, takie jak ręcznik plażowy czy torba na ramię. Ręcznik powinien być duży i miły w dotyku oraz wykonany z materiału szybkoschnacego. Torba powinna być pojemna i funkcjonalna – idealnie sprawdzi się model pleciony lub skórzany.

Dobrym pomysłem jest też zabranie ze sobą parasola plażowego lub namiotu. Dzięki temu będzie można chronić się przed słońcem i uniknąć poparzenia skóry. Na plaże warto też zabrać coś do picia oraz przekaski – np. owoce czy batoniki energetyzujace.