Płyny i żele do pralni

Zabrudzona biała koszulka zupą, podkładem lub skórzana kurtka, która od dawna prosi się o wypranie to nasza codzienność. Nie zawsze jesteśmy świadomi, jak dokładnie wyczyścić poszczególne typy ubrań. Często nie wiemy jakie płyny i żele do pralni pomogą nam w doczyszczaniu plam, więc poddajemy się i oddajemy ubrania do pralni chemicznej. Ale czy na pewno jest taka potrzeba?

Rodzaje środków chemicznych w pralniach

Płyny i żele do pralni są dobierane do materiałów oraz stopnia zabrudzenia. Istnieją środki do zapierania, czyli inaczej wstępnego prania. Środki wspomagające pomagają odświeżyć ubranie oraz mają większą moc czyszczącą. Środki o działaniu odplamiającym, które mają za zadanie doczyścić trudniejsze do usunięcia plamy.

Ostatnią grupą są środki chemiczne do prania specjalistycznego. Jest to zazwyczaj rozpuszczalnik chlorowany w formie takiej jak płyny i żele do pralni. Doczyszcza on bardzo trudne do usunięcia plamy, ze względu na jego wysoką siłę czyszczącą. Również, często używany jest SENSENE. Jest to nic innego jak rozpuszczalnik na bazie modyfikowanego alkoholu, który równie skutecznie oczyszcza nasze tkaniny z trudnych do pozbycia się przebarwień.

Środki do prania

Prania alergików

Pralnie oczywiście podchodzą bardzo indywidualnie do klienta. Ubrania alergików nie mogą być czyszczone, aż tak mocnymi płynami jak ubrania osób, które nie mają problemów z wrażliwą skórą. Na rynku jest wiele środków antyalergicznych, więc wybranie czegoś dla siebie, nie stanowi problemu. Pralnie również mają takie płyny i żele do pralni w swoich zakładach. Są delikatniejsze, ale równie skutecznie mogą one pomóc pozbyć się plam.

Dowiedz się więcej na https://crmc.pl/produkty/srodki/!