Moda jest znana z tego, że nieustannie ewoluuje i wraca do tego, co już kiedyś było prezentując to w nowej odsłonie. Dlatego zawsze zaskakuje nas czymś świeżym mimo bazowania na tych samych elementach. Nie inaczej jest z nakryciami głowy, które choć czasem odchodzą do lamusa, to tylko po to by wrócić za jakiś czas ze zdwojoną siła. Doskonałym tego przykładem jest popularny kiedyś kaszkiet męski, który obecnie wrócił do codziennego użytku. 

Kaszkiet męski

Charakterystyka

Kaszkiet męski to nakrycie głowy posiadające daszek, często produkowane z wełny. Wystający element miał za zadanie ochronę oczu przed słońcem. Jest to element garderoby dobrze znany nam m.in. z filmów, a to dlatego, że w przedwojennej Ameryce, Anglii i Szkocji były widoczne na większości głów klasy niższej, średniej i mieszczaństwa. Nosili je praktycznie wszyscy, poza wyższymi sferami, gdzie kaszkiet męski wyparty został przez kapelusze i cylindry. Klasy te jednak różnił rodzaj czapek. Ludzi z biedniejszych rejonów częściej spotykano w tzw. newsboy cap, a ci o nieco wyższym statucie ubierali tzw. flat cap. 

Kaszkiet męski dzisiaj 

Obecnie na ulicach wielu miast i wsi można zauważyć powrót do dawnej mody. Kaszkiet męski ze względu na swój uniwersalny wygląd pasuje zarówno do wizerunku eleganckiego mężczyzny, jak również oldschoolowego badboya niczym z serialu Peaky Blinders. Te nakrycia głowy pojawiają się w codziennych stylizacjach wielu gwiazd światowego formatu takich jak: Johny Deep, Ryan Gosling, czy Brad Pitt.  

Dowiedz się więcej: https://www.rabionek.com.pl/pl/44-czapki-szyte