Jak wybrać profesionalną agencje kastingową i dobrać odpowiednich modeli

Reklamy tv, billboardy, , promocja w miejscu sprzedaży, targi branżowe – wszystkie te formy promocji wymagają obecności ludzi o przyzwoiciej postawy i ustalonych kwalifikacjach. Samodzielne szukanie pasujących modelek, aktorów, lub hostess to zadanie trudne i czasochłonne.


W tego rodzaju sytuacji skutecznie wesprze nas profesionalna agencja. Dzisiejsze banki twarzy posiadają zasobną bazę statystów, aktorów i modeli. Jak sprawdzić, czy dana agencja castingowa (hostessy warszawa) jest profesjonalna i warta naszej uwagi?


Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy baza współpracujących z agencją jednostek jest zróżnicowana (wiek, płeć, rasa, rodzaj urody, ) i rozbudowana oraz czy można mieć do niej dostęp za pomocą internetu: tego rodzaju rozwiązanie wiele ułatwia i nie potrzebuje zbytecznego podróżowania na spotkania. Po drugie, powinno się sprawdzić, czy agencja ma osobiste studio castingowe oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny i filmowy. Dowiedzmy się, w których miastach i z jaką częstością odbywają się castingi – to pozwoli nam odpowiedniej dostosować agencję do własnych planów biznesowych. Zwróćmy uwagę na zakres działań danej agencji oraz jej dotychczasowe doświadczenie.Oceniając agencję na podstawie powyższych kryteriów, będziemy zdołali podjąć decyzję o potencjalnej współpracy, bez ryzyka, że wybrane w castingu modele będą nieodpowiednie.


Źródło: fukumodels.pl