Damski kapelusz 

Jesienną porą wiele kobiet decyduje się na zakup nakrycia głowy. Tej jesieni bardzo popularny stał się damski kapelusz. Jest to ciekawe uzupełnienie praktycznie każdej stylizacji. Ożywi ją i nada wyjątkowego charakteru. Świetnie sprawdzi się zarówno do płaszcza jak i kurtki! 

Czym się kierować podczas wyboru?

Aby wybrać odpowiedni damski kapelusz należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą z nich jest ustalenie wymiaru obwodu głowy. Te charakterystyczne nakrycie głowy nie może być ani za duże, ani za małe. W tym celu przydatny będzie powszechnie używany centymetr krawiecki. Należy go przyłożyć około 1 cm nad brwiami. 

damski kapelusz

Wzrost, kształt twarzy i długość włosów ma znaczenie!

Aby móc określić kształt twarzy, ważne jest ustalenie jej najszerszej części, kształtu szczęki i długość buźki. Może okazać się, że mamy twarz okrągłą, trójkątną, kwadratową, prostokątną, owalną, a nawet w kształcie serca, gruszki czy diamentu. Do okrągłej twarzy ładnie będzie wyglądał damski kapelusz, który jest wysoki, ale posiadający płytką główkę. Dobrze będą też wyglądały figury geometryczne. Dla osób z kwadratową twarzą będą pasowały modele z wysoko osadzonym czołem. Osoby niskiego wzrostu powinny unikać kapeluszy, które mają szerokie ronda lub dużą ilość dekoracji. 

Ogromny wybór dostępnych kapeluszy jest szczególnie w sklepach internetowych. Można przez długi czas przeglądać oferty, aż znajdzie się dla nas odpowiedni. Niektóre z nich oferują konsultację online z ekspertami, którzy pomogą w wyborze. 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem damski kapelusz – wejdź na stronę https://www.rabionek.com.pl/pl/, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!