Czapki Głuchów

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie wyjścia na zewnątrz w chłodną pogodę bez czapki. Jednak czapki mogą być przeznaczone zarówno na lato, charakteryzujące się lekkim materiałem i daszkiem, jak również zimowe, wykonane z grubej i ciepłej tkaniny. Czapki głuchów nosimy o każdej porze roku. Latem chronią nas przed słońcem, zimą przed śniegiem. W swojej szafie warto mieć duży wybór czapek dostosowanych do warunków atmosferycznych.

Rodzaje czapek zimowych

Rodzaj czapki głuchów zależy od jej kształtu i kroju. Najbardziej podstawowy typ to czapka ściągana. Zarówno sposób jej wykonania, jak i wygląd kroju jest dość prosty. Czapka beanie jest obecnie bardzo popularna, charakteryzuje się tym, że jest dłuższa i charakterystycznie odstaje od głowy, dlatego można ją też podwinąć. Trzeci rodzaj czapki głuchów to czapka szyta na 5 lub 6 – oznacza to, że ma ona taką ilość szwów u góry. Chętnie wybierane są też czapki z pomponem, które pasują każdemu lub czapki typu pilotki, szczególnie dla dzieci. 

Typy czapek z daszkiem

Najbardziej popularna czapka z daszkiem to bejsbolówka, której nazwa wzięła się od sportu. Podobna do niej jest czapka tirówka, która z kolei nazwę zawdzięcza amerykańskim kierowcom ciężarówek. Wśród czapki głuchów możemy wyróżnić też: snapbacki i fullcapy. Te pierwsze zawierają regulację rozmiaru, te drugie nie. Czapki głuchów mogą mieć też różne typy daszków, m.in. proste bądź zagięte. 

czapki głuchów

Jak dbać o czapki?

Aby nie zniszczyć swojej czapki głuchów, należy ją czyścić w odpowiedni sposób. Jeśli czapka zimowa nie jest wykonana z wełny i nie posiada pompona, to można ją wyprać. Pamiętać trzeba jednak, by wybrać delikatny program prania i wywinąć ją na lewą stronę. Czapki głuchów wełniane wymagają prania ręcznego. Czapki z daszkiem również najlepiej prać ręcznie, uważając przy tym, by nie przemoczyć daszka. 

Dowiedz się więcej na https://www.rabionek.com.pl/pl/nasze-sklepy!