Prosta anatomia buta

Z zewnątrz zwykłe buty karino, wewnątrz kilkanaście części sprawnie dopasowanych ze sobą, aby stworzyć nierozerwalną całość. Każdy element buty karino pełni jakąś funkcję i jest tak samo ważny dla całej konstrukcji, co inny. Jedną z takich części buty karino jest cholewka. Jest to fragment, który posiadają praktycznie wszystkie buty karino. Jest to zewnętrzna część butów. Może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, takich jak skóra czy zamsz.

Cholewka buty karino

Nie jest prostą częścią buta – zawiera kilka innych mniejszych elemnetów – obłożynę, przyszwe, nosek, język, podszewka oraz podnosek. Obłożyna jest to elemnt, który znajdziemy na górnej części buty karino. Wpływa ona na kształt buty karino. Przyszwa znajduje się z przodu buty karino. Znajduje się między innymi w pantoflach. Nosek osłania palce. Język znajduje się z przodu, pod sznurowadłami. Podszewka natomiast wyściela wnętrze cholewki. Podnosek wzmacnia całość cholewki.

buty karino
Kolejną częścią buty karino jest zapiętek. Pełni bardzo ważną funkcję, jaką jest ochrona przed otarciami pięty.
Podeszwa jest to spód całego buta. Fragment ten ma bezpośredni kontakt z podłożem. Są różne rodzaje podeszw – różnią się w zależności od przeznaczenia buty karino.
Obcas znajduje się w każdym rodzaju obuwia. Obcasy różnią się pod względem wysokości, a także kształtu. Obcas jest przytwierdzony do podeszwy. Pełną ofertę butów Karino znajdziesz tutaj: https://footwear24.pl/buty-karino-m-2.html

Różne modele letniego obuwia

Najczęściej wybieranym letnim obuwiem są:
sandały – składają się z podeszwy i kilku elementów najczęściej pasków utrzymujących but na stopie. Sandały mogą być na obcasie lub na płaskiej podeszwie,
espadryle – jest to rodzaj butów, które są wytwarzane z plecionego sznurka lub trawy. Są bardzo przewiewne i wygodne.