Beret pochodzi od francuskiego słowa birrus, które oznacza płaszcze z kapturem. Jest to okrągłe nakrycie głowy, wykonane z miękkiego materiału. Na początku było stosowane w wojsku, ze względu na swoją funkcjonalność. Łatwo trzymają się na głowie i z niej nie spadają. Później były znakiem rozpoznawczym osób związanych ze sztuką. W XX wieku stały się symbolem niezależności i częścią stroju emancypantek. Dzisiaj każdy nosi berety bez względu na pracę i zainteresowania.

berety damskie

Z ogonkiem, czy bez?

Berety damskie mogą przybierać różną formę. W niektórych z nich na samym czubku można zauważyć niewielki, podłużny pasek materiału zwany ogonkiem lub antenką. Jego obecność zależy od upodobań osoby, która je nosi. Ogonek dodaje zadziorności do stylizacji. Do eleganckich fasonów lepiej sprawdzi się beret z guziczkiem lub bez dodatków.

Jaka fryzura pod beret?

Rozpuszczone włosy to jedna z uniwersalnych propozycji pod berety damskie. Warto je delikatnie podkręcić lub pofalować. Warkocze sprawdzą się natomiast, jeśli zależy nam na wygodzie i utrzymaniu włosów w stałej pozycji, podczas wietrznych dni. Odradza się natomiast upięć w kitkę oraz wysokich koczków, ponieważ mogą one tworzyć nieestetyczne zagięcia w materiale beretu.

Do jakich stylizacji sprawdza się beret?

Berety damskie można nosić zarówno do wieczorowych, jak i codziennych outfitów. Najlepiej sprawdzą się z długimi płaszczami, sweterkowymi kardiganami i lekkimi kurtkami. Dopełnią również stylizacje składające się z długich eleganckich sukienek.

Dowiedz się więcej: https://www.rabionek.com.pl/sklep/11-berety-damskieta