Masaż tantryczny bez wstydu i zahamowań

Masaż tantryczny przez wielu kojarzony jest z masażem seksualnym. I dobrze, ale oprócz otwartości w tej sferze, jaką daje ta niezwykła metoda, masaż tantryczny odpręża i działa antystresowo o wiele bardziej niż tradycyjne metody relaksu.

Masaż tantryczny swoje korzenie wywodzi z Indii, gdzie do aktów seksualnych i ludzkiej płodności przywiązywano wyjątkową wagę, a akt seksualny traktowany był w sposób wyjątkowy, niemalże jako czynność mistyczna łącząca nas ze światem bóstw. Tak magiczny, niemalże religijny charakter ma właśnie masaż tantryczny. I choć wiele osób mylnie kojarzy go ze zwykłym masażem erotycznym, różnice pomiędzy obiema technikami są ogromne.

Masaż tantryczny czyli bliżej Boga

W indyjskiej kulturze, praktykowanej od wieków, akt seksualny miał przede wszystkim wymiar duchowy i służył pojednaniu z Bogiem. Jego aspekt, poza przyjemnością cielesną miał uwalniać naszego ducha i pozwolić mu na kontakt ze światem bóstw. Temu służy masaż tantryczny, gdzie poprzez całkowite odprężenie ciała i kompletny relaks jednoczymy się z innym wymiarem, zapominając o codziennych troskach. Tak głębokie odprężenie dla ciała jest najwyższą formą odpoczynku.

masaż tantryczny

Uwolnij stres i seks

Osoba masowana nie tylko odpręża się i doznaje wyjątkowej formy relaksu, ale także uwalnia swój wstyd. To niezwykle oczyszczające uczucie, szczególnie dla osób zablokowanych w tej sferze i wstydliwych w sytuacjach intymnych. Dzięki indyjskim technikom ich wstyd zostaje odblokowany, a seks nabiera nowej jakości po masażu tantrycznym. Poprzez masaż tantryczny odkryjemy, że żadna część naszego ciała nie jest grzeszna, ani wstydliwa, a my bez obaw możemy otworzyć się na seksualne doznania i z radością akceptujemy nasze ciało. Na początek jednak wraz z masażystą nauczymy się po prostu oddychać, a potem gdy będziemy już gotowi rozpocznie się właściwy masaż.