Nowe dewizy trenowań bhp

garnek, przepisy bhp

W obecnych czasach każde szkolenie kojarzy się z formalnym i bezbarwnym dialogiem instruktora, który słów takich jak luz i dowcip nie zna. Zatrudnienie w nowej firmie kojarzy mi się z bieganiem, organizowaniem dodatkowych dokumentów, w zasadzie darmowym okresem próbnym, badaniami lekarskimi, kształceniami bhp i stanowiskowymi. Przy okazji zmiany pracodawcy, gdy zostałem zakomunikowany, że moje badania i szkolenia są nieaktualne i nic nie zmienił fakt, że robione były miesiąc temu, załamany poszedłem na szkolenia bhp i haccp z nastawieniem, następne pół dnia spędzę przysypiając na krześle.
Po wkroczeniu na salę konferencyjną przywitał nas młody wysportowany chłopak Mariusz. Nie wyglądał jak wszyscy bhp\’owcy z którymi miałem do czynienia (najczęściejstarsza osoba z łysinką z kodeksem pracy w ręce). Mario (sam kazał tak do siebie mówić) opowiedział nam o prawach jakie ma pracownik, co nam się należy i za co możemy domagać się odszkodowania. Sprawnie przeszedł do problemu ryzyk i zagrożeń, które będą nam bliskie w w miejscu pracy, a potem opisał jak zdołamy się ustrzec przed wypadkami i dał nam kartki z wytycznymi dotyczącymi haccp. Pożegnał nas zdaniem, które niesłychanie miło brzmiało z jego ust: mam nadzieję że nie zastaniemy się tutaj przez najbliższy czas. I to tyle, Basta. Niecałe pół godziny trwało spotkanie, po ogólnym przeglądzie uczestników szkolenia okazało się, że nie tylko ja byłem mocno zaszokowany, że pierwsze instruowanie bhp może być takie krótkie. Teraz pozostaje tylko uważać na zagrożenia w pracy i mieć nadzieję, że z Adamem spotkam się dopiero na okresowych kształceniach.
Oczywiście wiem, że każdy w nowej pracy musi przez to przebrnąć, ale nie oszukujmy się… Jest to niesłychanie ważne. Bezpieczeństwa i higieny pracy powinno się respektować nie ze względu na prawo, ale przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, abyśmy byli bezpieczni i żeby nie zdarzył nam się żaden wypadek. Szkolenie to jest uważane przeze mnie jako najważniejsze z wszystkich i pomimo różności wykonywanych zawodów większość zasad pozostaje taka sama.
http://www.behapowcy.eu