Moher to nie tylko stereotypowa katoliczka.

Moher to odmiennie wełna, która pochodzi z koziołków angorskich. Nieraz jest w stanie nam się łączyć się z bardzo szpetnym stwierdzeniem typowej dziewczyny, jaka jest katoliczką również chodzi harmonijnie do kościoła, a także utrzymuje rozmaite firmy, zajmujące się tematyką religijną. Nie będzie to błędne, ponieważ właśnie tak tytułowane „mohery” noszą na makówce beret, wykształcony z moheru, aksamitu lub dzianiny.

Nigdy tak do kresu nie było wiadome skądże to określenie w zasadzie, pochodzi. Niektórzy przekonują, że jest to tytuł pochodzący z języka arabskiego „muchajjar” słowo w słowo oznaczająca cokolwiek kapitalnego czy też elitarnego, inni tudzież upierają się przy stwierdzeniu z języka francuskiego „moire” co znaczy coś przypominającego marmur.

Mimo wesołych oznaczań plus powiązań wełna moherowa będzie bardzo zawiłym do nabycia, drogim towarem. Aktualną funkcję w jego pozyskaniu odegrała również do dziś ponadto odgrywa uprawa koziołków angorskich.

”Moher

Towar ten jest nader nieskomplikowany w farbowaniu, nadzwyczaj lekki, dysponuje duże włókno, a także bardzo miękki dotyk. To, co mogłoby nam dokuczać, jest mechacenie się towaru przez jego użytkowanie.

Materiał ten jest dozwolone tak bywa spotkać przy wyrobie beretów czy też kamizelek. Posiada też ważną misję w trafie wyrabiania zabawek dla szkrabów. Niejednokrotnie bowiem wolno ją zauważyć, chociażby w budowie kukieł, jakich włosy są wykonane naturalnie z moheru, ewentualnie najróżniejszego typu pacynki, w jakim długie warkocze również inne tego typu spraw bezbłędnie wpasują się w kierowane postacie.

Moher to nader trafny wybór dla każdego z nas, kto lubuje łagodne, puszyste obiekty, jakie ani trochę nie uciskają naszego ciała.

Źródło: e-motek