Mity o księgowości

Wbrew temu, co może się wydawać niektórym osobom, księgowość poznań nie ogranicza się jedynie do prostej rejestracji wydarzeń finansowych, na przykład uzupełniania rubryk w dokumentach czy przepisywanie uzyskanych kwot z faktur i rachunków. Zakres zadań jest zdecydowanie większy niż liczenie i wprowadzanie danych do systemów.

 

Zadania księgowego

Prawdą jest to, że księgowość poznań zajmuje się tym wszystkim, co związane jest z rachunkowością w przedsiębiorstwie. Do podstawowych zadań możemy zaliczyć obsługę podatkowej księgi przychodów i rozchodów, przechowywanie faktur przedsiębiorstwa, obliczanie wysokości podatków, kontrolowanie terminów płatności w ZUS-ie lub ewidencjonowanie i przygotowywanie deklaracji. Nie mówi się jednak często o tym, że księgowość poznań jest również zobowiązana do znajomości prawa w szczegółach. Co więcej, osoby w tej branży pomagają często przedsiębiorcom rozpoczynającym dopiero swoją przygodę z prowadzeniem biznesu. Mogą służyć radą podczas rejestracji firmy oraz wypełnieniu wszelkich koniecznych formularzy. Jak widać księgowość poznań to nie tylko bezmyślne przepisywanie cyferek do komputera. 

księgowość poznań

Ile zarabia księgowy?

Wszystko zależy od stopnia, jaki posiada dana osoba oraz miejsca pracy. Zarobki wahają się od średnio 3 420 zł  brutto miesięcznie w województwie warmińsko-mazurskim do 5 260 zł w Mazowieckiem. Ważne jest, że karierę można rozpocząć z wykształceniem średnim. Specjalista ds. rachunkowości to osoba posiadająca umiejętności potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Kolejny stopień w księgowość poznań to główny księgowy. On z kolei posiada wykształcenie wyższe lub średnie uprawniające do studiów wyższych oraz zaświadczenie kwalifikujące II stopnia, zaświadczenie o kursach lub specjalne certyfikaty. Ostatnim stopniem jest dyplomowany księgowy, czyli osoba mająca sprawdzona i aktualizowaną wiedzę w zakresie organizowania rachunkowości jednostek oraz sporządzania sprawozdań finansowych.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://cksk.pl/