Jak uzyskać zadośćuczynienie za wypadki prawnik

Wypadki drogowe to skomplikowana sprawa, szczególnie gdy w grę wchodzi czyn zabroniony i szkoda na osobie. Życzymy, aby nikt z Was nie znalazł się w takiej sytuacji! Czasami jednak bieg zdarzeń pozostaje poza naszą kontrolą i natrafiamy na pirata drogowego, który ewidentnie prosi się o problemy, ale to my ucierpieliśmy z jego powodu. Jak w takiej sytuacji uzyskać zadośćuczynienia za wypadki prawnik?

Policja, AC/OC i kodeks cywilny

Nigdy nie daj się nabrać na sugestie sprawcy wypadku, aby załatwić sprawę bez udziału policji. Może Cię tak oszukać, że za kilka dni to Ty będziesz musiał mu zapłacić pieniądze. Po to płacimy corocznie AC i OC, aby to właśnie pieniądze z tego ubezpieczenia pokrywały naprawy samochodowe. Jeżeli jednak mamy do czynienia ze szkodą na osobie, w grę wejdzie prawo cywilne, proces cywilny i ubieganie się o zadośćuczynienia za wypadki prawnik. Przepisy dotyczące wypadków drogowych z udziałem Polaków znajdują się w Kodeksie Cywilnym, a procedury właściwego postępowania w sprawach dotyczących wypadków w Kodeksie Postępowania Cywilnego. Życzymy miłej lektury.

prawnik zadośćuczynienie

Wynajęcie prawnika do spraw zadośćuczynień

Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, jeżeli sprawca wypadku nie będzie poczuwał się do odpowiedzialności albo będzie to obcokrajowiec. Zastosowanie znajdzie wtedy prawo prywatne międzynarodowe, ale jest ono tak skomplikowane, że będziesz potrzebował wynająć prawnika. Polecamy wynająć adwokata lub radcę prawnego. Dopiero wówczas będziesz miał pewność, że otrzymasz zadośćuczynienie za wypadki prawnik. Na koniec mała porada — jedź wolno i uważaj na piratów drogowych!

Więcej informacji znajdziesz na https://kancelariafojtik.com/odszkodowanie-za-wypadki/!