Muzyka – istotny element na weselu


Muzyka to bezspornie jeden z aspektów udanego wesela. Jeżeli Państwo Młodzi pragną, by ich goście dobrze bawili się na weselu, muszą przetrawiać wybór teamu muzycznego lub DJ-a.
Team weselny składa się z paru osób, jakie grają oraz śpiewają na żywo. To rozstrzygnięcie jest droższe, lecz za to możemy wyłonić naturalnych twórców. Pośród takich bandów znajdziemy odtwórców wszystkiej muzyki. Możemy odnaleźć nawet skład z instrumentami dętymi, grający własne swingowe aranżacje lubianych hitów.
Tańszym rozwiązaniem jest wynajęcie DJ-a, który odtwarza prawdziwe wersje piosenek. Niezaprzeczalną wartością tej opcji jest to, iż każdy z nas może być przyzwyczajony do prawdziwej odsłony konkretnego utworu i porządniej zabawiać się przy takich właśnie wersjach piosenek. Wprawa artystyczna DJ-a na weselu ogranicza się natomiast jedynie do właściwego wyboru pieśni.
Jeśli chodzi o samą playlistę, to wskazane jest ustalić wcześniej z muzykami, jak powinna ona wyglądać. Wszelka rodzina ma własne zachcianki oraz przyzwyczajenia, a w przypadku wesela do pogodzenia są dwie – niekiedy nadzwyczaj różne – familie. Z trudem jest wypośrodkować między przebojami disco polo a standardami swingowymi. Skład weselny albo DJ musi być przedtem powiadomiony, jaki typ muzyki ma puszczać. Niektóre młode pary wręczają również tytuły kawałków, jakich sobie w czasie wesela nie życzą.
Stosowny przywódca zespołu bądź DJ może podobnie wieść całą zabawę weselną. Poniektórzy nowożeńcy decydują się jednak na usługi wodzireja. Rozwija on zabawę, kieruje polonezem na początku wesela oraz realizuje różnorodne zachcianki młodej pary. Sprawuje też znaczącą rolę w czasie oczepin oraz zabaw weselnych.
Na standardowym polskim weselu nie może być za mało gier, w jakich nagrodą jest zwyczajowe pół litra wódki. Popiera się tutaj, aby gry te nie włączały detalów rozbieranych (na przykład, gdy dziewczyny muszą zakładać spodnie mężczyzn) lub z wyraźnym podtekstem erotycznym. Brane są one za zabawy w złym smaku oraz porządniej wyszukać coś bardziej eleganckiego.
Źródło: robsong.pl