Zupełnie bezbolesne leczenie kanałowe

Najgorsze skojarzenia

Gdy udajemy się do gabinetu dentystycznego z chociażby minimalnym bólem zęba, zawsze obawiamy się tego, że koniec końców będziemy musieli zdecydować się na leczenie kanałowe. Raczej nie kojarzy się nam ono z niczym przyjemnym, bo nawet jeśli sami nigdy nie mieliśmy go wykonywanego, słyszeliśmy od swoich znajomych przeróżne, niezbyt przyjemne historie na ten temat. Każdy, kto miał kiedyś takie leczenie kanałowe, raczej nie wspomina to dobrze. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy być przerażeni już na samą myśl o tym zabiegu?

stomatolog Warszawa ursynów

Państwowy czy prywatny?

Jeśli nasz własny stomatolog Warszawa ursynów jest rzeczywiście dobry w tym, co robi, nawet leczenia kanałowego nie powinniśmy się jakoś specjalnie obawiać. Często przebieg zabiegu oraz jego bolesność zależą po prostu od wykonującego leczenie stomatologa. Gdybyśmy zatem, z powodu chęci oszczędzania pieniędzy, odwiedzili państwowy ośrodek stomatologiczny, nie moglibyśmy liczyć na to, że przejdziemy przez ten zabieg bez żadnych kłopotów. W tego typu placówkach nie korzysta się bowiem ze specjalnie nowoczesnych narzędzi i rzadko kiedy proponuje się pacjentom środki znieczulające. Prywatny stomatolog Warszawa ursynów zawsze natomiast zabezpieczy nas przed bólem. Da nam przynajmniej dwa lub nawet trzy zastrzyki ze środkiem znieczulającym i poczeka, aż zaczną one w pełni działać. Sprawdzi też, czy na pewno nic nie czujemy, by dopiero potem zająć się już naszymi zębami. Dzięki takiej opiece nawet leczenia kanałowego nie powinniśmy w żaden sposób odczuć.

stomatolog Warszawa ursynów

Właściwa droga

Skoro tak bardzo obawiamy się bólu czy jakichkolwiek nieprzyjemności, nie oszczędzajmy na zabiegach stomatologicznych. Przestańmy korzystać z usług placówek państwowych, a zacznijmy zapisywać się do prywatnych gabinetów. Przeważnie tworzą je lekarze z pasją, którzy zrobią po prostu wszystko, abyśmy wyszli z ich klinik z uśmiechem na ustach.