Szkolenia bhp jako e-learning


Od kilku lat na wielu uczelniach wyższych panuje moda na prowadzenie kursów z obszaru bezpieczeństwa higieny pracy, w skrócie BHP, przez akademicką witrynę internetową. Jest to bardzo fajna koncepcja, ponieważ posiada w sumie same pozytywy. Sam pamiętam, że musiałem taki kurs zaliczyć i powiem Wam że byłem zadowolony z jego formy, szczerze polecam.
Przejdę więc troszkę może do szczegółów.
Kurs BHP on-line odbywa się za pomocą witryny naszej uczelni, tak jak napomknąłem wcześniej. Następnie wypełniamy prosty formularz z naszymi danymi i danymi naszej uczelni i tyle. Po wypełnieniu wszystkich danych przechodzimy na stronę naszego kursu, gdzie wybieramy go z listy dostępnych innych ćwiczeń. Na stronie szkolenia BHP przez internet dostajemy treść do przeczytania online która po przeczytaniu da nam potrzebną wiedzę do przystąpienia do testu. Egzamin jest w formie zamkniętych pytań, których jest dziesięć, w każdym odpowiedź a,b i c. Pytania są wprost banalne więc wypełnienie testu nie zajmuje więcej jak kilka minut. I tak oto odbywa się kurs z zakresu BHP. Prosto, szybko i przyjemnie.
Podsumowując ideę prowadzenia kursów BHP przez internet, można śmiało stwierdzić że jest to istny strzał w dziesiątkę. Dzięki szkoleniu BHP w formie zdalnej, siedząc przed komputerem, tabletem, smartphonem, szczędzimy czas. Szczędzimy czas nie tylko swój, ale także osób prowadzących takie zajęcia, nieraz trwające kilka dobrych godzin. Szkoła wyższa nie ponosi wtedy również żadnych wydatków związanych z przygotowaniem tegoż kursu, jak choćby wybranie sali, sfinansowanie instruktora. Pomysł zorganizowania szkoleń BHP przez internet to wspaniały pomysł i powinien zostać odgórnie wpisany jako wymóg dla każdej uczelni wyższej właśnie w formie zdalnej. Nie trzeba wtedy trwonić własnego i czyjegoś czasu jak i pieniędzy.źródło: http://bhpkadryplace.com.pl