Środki do dezynfekcji

W czasach epidemii Covid-19, środki do dezynfekcji odgrywają kluczową rolę. Bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk na początku pandemii był kluczowy dla zachowania odpowiedniej higieny. Ludzie masowo wykupywali wszelkie dostępne preparaty do dezynfekcji na bazie alkoholu, tylko po to, aby nie rozprzestrzeniać wirusa i zachować bezpieczeństwo swoje oraz bliskich. Polski rynek nie był na to gotowy. 

Środki do dezynfekcji bardzo szybko znikały z półek sklepów, warto było zainwestować w stojący dozownik do dezynfekcji rąk. Wszelkie preparaty do dezynfekcji nie były dostępne dla tych, którzy zdecydowali się je zakupić w dniu, gdy zamknięto uczelnie. 

Środki do dezynfekcji

Cechy środków do dezynfekcji

Przede wszystkim zadaniem dobrego środka do dezynfekcji jest skuteczność w zabijaniu bakterii. Nie jest to jedna cecha, jaką powinien się odznaczać. Środki do dezynfekcji przede wszystkim powinny być bezpieczne dla człowieka. Nie będziemy mieć dużego pożytku z preparatu, który podrażnia naszą skórę i uniemożliwia pracę. 

Cechą pożądaną jest również przyjemny zapach. Ciężko jest to osiągnąć, ponieważ preparaty do dezynfekcji są najczęściej na bazie alkoholu wysokoprocentowego, który ma bardzo intensywny zapach, ale można to osiągnąć jeżeli wybierzemy odpowiedni produkt. Środki do dezynfekcji są dostępne w wielu rodzajach zapachu, najczęściej są to zapachy owocowe, które w łatwy sposób maskują woń alkoholu.

Dlaczego warto?

Każdy z nas powinien posiadać stojący dozownik do dezynfekcji rąk. Pozwala on zachować wysoki poziom higieny, dodatkowo nie jest drogi. W sterylnym i zdezynfekowanym środowisku dużo lepiej się żyje i pracuje. Sprawdź go tutaj https://meditiser.com/produkty/dozownik-do-dezynfekcji-rak-tower