Czy warto zainwestować w rolety?


Każdy kto kiedykolwiek urządzał własny dom na pewno spotkał się z sprawą wyborów dotyczących okien. A konkretnie dodatków, jakie się na nim znajdują.

Szczęśliwcy, posiadacze domów oraz mieszkań, z jakich rozciąga się widok na wybrzeże morza, górskie szczyty, bądź inny cud natury, mogą stanowić tu wyjątek. Cała pozostałość społeczeństwa na nieszczęście, więcej powodów ma, aby okna czasem zasłaniać, niż pozostawić niczym nieosłoniętą taflę szkła. Wytwarza się w takim razie dylemat: standardowo – firanki i zasłony? A może jedynie lekka jak mgiełka firana? Żaluzje? Czy też może rolety?

Okna głównie zasłaniamy z trzech powodów. Po pierwsze: nie jesteśmy właścicielami wyjątkowo ślicznego krajobrazu zamkniętego w okienne obramowanie, za szybą obserwujemy monotonię osiedla czy też ruchliwą ulicę i czasem posiadamy ochotę się od tego odciąć. Po drugie: mało tego, że nie posiadamy nadto wyśmienitych krajobrazów z okien, to sami, przede wszystkim wieczorową porą, możemy niechcący stać się celem obserwacji sąsiadów ze stojącego w pobliżu bloku. I powód trzeci: słońce. To akurat dotyczy nawet szczęśliwców z wybrzeża, lub górskiej miejscowości.

Bez względu na to, na jaką ze stron świata skierowane są nasze okna, w którymś momencie w trakcie dnia dochodzi do nich słońce i jest to dla nas ciężkie.

Sama firana może być fascynującą ozdobą oraz składnikiem stylizacji pomieszczenia, lecz nie zda sprawdzianu jako ograniczenie przed światłem czy obcym wzrokiem. Zasłony odchodzą już nieco do lamusa, o ile używa się ich, to raczej także tylko jako dekoracje. Te ciężkie i nieprzepuszczające światła, zbierające kurz, obsypujący się z nich przy wszelkim poruszeniu, wyszły już z łask w większości domów. Również żaluzje, bardzo atrakcyjne w latach 90-tych, straciły na wziętości. Dużo wygodniejsze od nich bowiem, jak także bardziej estetyczne, są rolety.

Rolety wydają się być idealnym rozwiązaniem. Sprawnie ograniczają dostęp światła do pokoi. Odgradzają je zarówno od oglądania sąsiadów. Osiągalne są w wielu odcieniach, co sprawia, iż można wyłonić właściwe do każdego wnętrza. A ich zastosowanie nie wyklucza pod żadnym pozorem równoczesnego zawieszenia firan.

Źródło: marfil.com.pl