Psychiatra – recepta na przygnębienie


W dzisiejszych czasach realność, w jakiej trwamy kładzie przed nami spore wymagania. Pośpiech, pęd za niewiadomym, zmierzanie do doskonałości to tylko niektóre jej sfery. Dużo dotkliwych sytuacji, a zwłaszcza skumulowanych w krótkim czasie powoduje u człowieka częsty dołek psychiczny. Długotrwały smutek, negatywne myśli to główne symptomy depresji, innymi słowy zaburzenia psychicznego odnoszącego się do nastroju, stanu psychicznego (zaburzenie afektywne). Wtedy najbardziej adekwatną osobą prawdopodobnie może okazać się psycholog, który dysponując profesjonalną wiedzą zdoła pomóc rozwiązać wiele sytuacji kryzysowych, odpowiednio zmieniając metodę myślenia na pewne tematy.

Jednakże zlekceważenie nieustająco powracającego smutku, może okazać się katastrofalne w skutkach, bo osobiście trudno pozbyć się depresji. Pogłębienie tego stanu może skutkować lękami lub nawet nerwowością. W takim razie poszczególnym wyjściem może okazać się kontrola psychiatry, lecz również długofalowa psychoterapia.

Zapewne nikt spośród nas nie chciałby mieć ciągle zaniżone samopoczucie, nie potrafić sprawować kontrolę nad emocjami, stanów frustracji, agresji czy paniki. Nie wyobrażamy sobie by wszystkie dni upływały na czuciu bezsensu, bez uśmiechu i ogólnej radości życia. Jeżeli pragniemy tego uniknąć to kategorycznie powinno się zadbać o profilaktykę i korzystać z pomocy psychologa. On pomoże odtworzyć wyczucie swojej wartości, obudzi chęć wykonywania w życiu ciekawych rzeczy, pomoże uwierzyć w swoje możliwości, zachęci do wykorzystania naszego potencjału. Powinno się jednak zezwolić sobie ulżyć, pozwolić bezstronnej osobie spojrzeć bezstronnie na nasze życie. To jednakże skutkuje najlepiej, kiedy człowiek ma wewnętrzną motywację do zmiany, bez powodu na to o których zmianach myślimy, czy to poprawienie nastroju, czy pogodzenie się z kłopotliwą sytuacją lub wreszcie wyjście z nałogu. Bez siły z zewnątrz i chęci, własne postanowienia zdołają okazać się stanowczo niewystarczające. Rozwiązaniem na pokonanie osobistych ograniczeń.

Źródło: http://krakowpsychoterapia.com/