Sprawdź od jakiego człowiek skupujesz części do auta

Komenda Główna Policji ostrzega a także apeluje do mieszkańców województwa śląskiego i wielkopolskiego, że ostatnimi czasy wzrosły rabunki katalizatorów, jakie później sprawcy odnoszą na skup katalizatorów, na jakim są sprzedane.

skup katalizatorów cennik

Skup katalizatorów

Ze zgromadzonych w całym kraju informacji płynie wniosek, iż do przestępstwa dochodzi na ogół w godzinach wieczorowo-nocnych. Winnymi są z reguły niedojrzałe osoby posiadające do dwudziestu pięciu lat, dokonują przestępstwa bardzo często pod działaniem używek. Rabują samochody, stojące na niepilnowanych parkingach, pod blokami, niewyposażonymi w monitoring wizyjny. Jeśli chodzi o auta są to w dużej większości pojazdy typu VAN, posiadające na doposażeniu katalizator.
Przestępcy wybierają tego typu pojazdy ze względu na banalny dostęp do tego typu przedmiotu. Mają specjalne noże, jakimi odcinają rury z każdej strony katalizatora oraz już za chwilę ewakuują się z tego miejsca. To zabiera właściwie parę sekund. Z tego powodu Komendant Policji zalecił przypatrzeć się skrupulatnie takiemu zjawisku zaś szczególnie zainteresować się ludźmi, jacy wiodą skup katalizatorów. Naturalnie uszanujemy tych wiodących swój biznes zgodnie z prawem jednak nie będzie przyzwolenia na złodziejstwo i nabywanie samochodowych części pod tak zwaną ladą, oświadczył rzecznik Policji w czasie jednej z dotychczasowych konferencji.

skup katalizatorów

Tomkat

Jak sprawdził nasz dziennik skup katalizatorów ma miejsce niemalże w każdym wielkim mieście. W rozmowie z ich właścicielami ustaliliśmy, że są oni szczęśliwi z wdrożonych przez policję działań, gdyż będzie to celowało w działalności, jakie nielegalnie wiodą skup katalizatorów. Wszelki przedsiębiorca, zanim podejmie się kupna części samochodowej winien spróbować ustalić z jakiego miejsca ona jest.
Zastanawiające ma szansę okazać się tego rodzaju zjawisko, jeśli do skupu przychodzi młodziuteńki człowiek z wieloma katalizatorami a także chce je prędko oraz tanio wyprzedać. Jednak tego rodzaju mamy prawo, wolny rynek. Zapewne każdy potrzebuje zgromadzić pieniądze, posiadając nadzieję, iż wszystko się uda. Nadzorując skup katalizatorów winniśmy nade wszystko skierować uwagę na ich pochodzenie – podkreśla rzecznik.

Dodaj komentarz