Dron – dzisiejsza metoda uzyskiwania fotografii i filmów.

Przygotowywanie filmików pokazowych, promujących np. konkretną miejscowość stało się niezwykle lubianym rozwiązaniem na wzbogacanie wiedzy odnośnie do wybranego miasta, oraz na zachęcanie podróżników do odwiedzenia kamerowanego miejsca. Świetnym rozwiązaniem na wychwycenie wszelkiego detalu z wszelkiej możliwej perspektywy oraz z lotu ptaka jest filmowanie dronem.

Dron jest sprzętem elektronicznym, kierowanym przy użyciu pilota z ziemi, za pomocą urządzenia sterującego. Produkowane na dzień dzisiejszy drony posiadają imponujący zakres, filmują obraz w niezwykle satysfakcjonującej jakości, i nawiasem mówiąc są proste w obsłudze. Poruszania dronem wypada się jednak nauczyć, tak aby ustrzec się uszkodzenia sprzętu przez nieumiejętne kierowanie.

filmowanie dronem

Wideofilmowanie za pomocą drona jest dziś używane przede wszystkim przy produkowaniu filmów, reklamujących miasta. Wykorzystuje się je także do filmowania obszarów trudnych do dostania, np. dziczy w Bieszczadach, i również do filmowania miejsc niepewnych dla człowieka. Czasem kameruje się w ten sposób także różnorodnego rodzaju imprezy ogólnie dostępne, dzięki temu pozyskuje się film w świetnej jakości, z nadzwyczaj korzystnej perspektywy,

Ciągle wytwarzane są drony o coraz dłuższym zasięgu, latające na coraz to większych wysokościach i filmujące obraz w coraz to wyższej jakości.

Filmowanie dronem

zyskuje bez ustanku wzrastającą renomę i pomału wypiera filmowanie szablonowe.

wideofilmowanie

Dronem możemy dotrzeć prawie wszędzie, w każdy, najmniejszy również kącik, do którego trudno byłoby nam dotrzeć,dojść pieszo. Do tego, wideofilmowanie dronem pozwala na przeprowadzanie filmu na żywo z różnorodnych uroczystości czy imprez. Powstaje coraz to więcej firm, proponujących tego typu usługi za dosyć osiągalną cenę. Należałoby skusić się i na własnej skórze spróbować, czym jest film, wykonany dronem, jaki dotrze wszędzie, dokąd tylko zechcesz. Pojawiają się zarówno propozycję kamerowania dronem wesel czy innego rodzaju uroczystości rodzinnych.