Czemu wracamy do przeszłości?

Uwielbiamy postęp. Jakiś czas temu jeszcze ludzie usiłowaliby przypodobać się innym – rodzinie, kolegom, sąsiadom – teraz najważniejsza jest ewolucja. Im bardziej dziwna rzecz, tym lepsza, bowiem moja. budowle muszą posiadać kosmiczny kształt, ogródki alejki zaprojektowane wyłącznie przez nas a meble skonstruowane na zamówienie. O modzie najlepiej nie wspominać, bowiem to zapewne widać najlepiej, wychodząc na publiczne imprezy lub bale dobroczynne. Tu najbardziej zobaczymy rywalizację o uznanie innych.

Lecz są rzeczy, które nie zmieniają się od długiego czasu. Ostatnimi czasy nadeszła moda na retro. W rzeczywistości powinniśmy przydzielać nazwę rzeczom, które są z nami od dawna, żeby dopiero wtedy je zauważyć? Pewnego spokojnego dnia na Targówku mama zwróciła się do córki: „patrz kochanie, powróciły lata osiemdziesiąte!”. Nie moi mili, nie wróciły. One były z nami za każdym razem, kryjąc się gdzieś po w zakamarkach, wciśnięte w mieszkaniu, czekały, aż nadamy im nowe życie.

Wystarczy zerknąć na skrzynki dekoracyjne. Dawniej nasi dziadziowie czy opiekunowie trzymali w nich jabłka na sprzedaż czy narzędzia, tymczasem posiadają zupełnie inne przeznaczenie. Możemy wyłożyć stare pojemniki, oszlifować, wymalować i nie są to już te same skrzynki. Jeżeli nie posiadasz żadnej skrzynki, koniecznie pójdź do sklepu budowlanego. Jednym z obecnych trendów jest stworzenie sobie z nich doniczek ogrodowych czy siedzisk na przykład przy ognisku. W budynku wykazują się równie pożyteczne. Można przechowywać w nich wiecznie pochowane zabawki dla dziecka.

skrzynki dekoracyjne

Jest świetnym sposobem gdy chcesz przetranspotyować konfitury z domu do spiżarni. da radę przydać się również na książki ucznia.
Nie tylko skrzynki uzyskują nowiutkie życie. Podobnie dzieje się z meblami, piecami kaflowymi i dużą ilością rzeczy powszechnego użytku. Niekiedy ewolucja umie przytłoczyć, dlatego potrzebujemy powrócić do korzeni.

Dodaj komentarz