Co wskazane jest wiedzieć na temat akcesorii koniecznych do jazdy autem terenowym.

Off-road to nie jedynie sposób jazdy samochodem – to także styl życia! Mnóstwo miłośników tego rodzaju sportu żyje z dnia na dzień, niecierpliwie wyczekując końca tygodnia oraz prawdziwego, błotnistego szaleństwa za kierownicą terenówki.
Jeśli jednak nie przynależysz do grona zapalonych kierowców, pora na krótkie objaśnienie. Off-road to nic innego, jak ekstremalna jazda autem po nieprzystosowanych drogach.

Jakie wyciągarki wyłonić aby być ukontentowanym

wciągarki samochodowe

W tym miejscu możesz się zastanowić nad stanem naszych dróg, zapewniamy natomiast że nie chodzi o dziurawe szosy oraz zaszokowanych drogowców, a bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakiego typu przeszkody można napotkać na trasie rajdu? Nierównomierne nawierzchnie, podstępne piaski, niepozorne sadzawki, które stają się spore, błotnistymi dziurami, to jedynie garsteczka atrakcji. By nie dać się zaskoczyć, każdy samochód powinno się porządnie do rajdu przygotować. Odpowiednie przyrządy, takie jak: wyciągarki samochodowe, trapy na piach i błoto, pojemnik na wodę, lampy i pudła wyprawowe, które pomieszczą wszelki konieczny sprzęt, pozwolą na wyciągniecie się z każdej off-roadowej opresji.
Jakie wyposażenie wybrać? Ilu kierowców, tyle opinii! Na start wspaniałym pomysłem okażą się tanie wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli połkniesz bakcyla, tego rodzaju wersja zapewne prędko przestanie Ci wystarczać i wybierzesz wyciągarki hydrauliczne bądź mechaniczne. Sztywne trapy winny z łatwością zmieścić się w samochodzie. Nie warto szczędzić na właściwych lampach – światła halogenowe niejednemu wcześniej pomogły wykaraskać się z nocnej zasadzki!
Przygotowywując się do rajdu, należy pamiętać również o niezbędnym paliwie napędowym dla kierowców. Po każdej wyprawie, podczas której skoki emocji gwarantują spalanie ogromnych ilości kalorii, bezcenny okazuje się kawał mięcha oraz pajda chleba z masłem. Jeżeli dodasz do tego właściwe towarzystwo i światło ogniska, możesz być pewien że ten rajd przyjmiesz za udany!

Dodaj komentarz