Rehabilitacja kręgosłupa Kraków

W dobie dzisiejszego pośpiechu oraz siedzącego trybu życia, możemy skazać się na problemy z kręgosłupem. Ból może obniżyć naszą sprawność fizyczną, co za tym idzie, ograniczy naszą funkcjonalność w codziennym życiu i pracy. Jak sobie z tym radzić i co stosować? Czy warto udać się na rehabilitacja kręgosłupa kraków?

Rehabilitacja kręgosłupa kraków – ćwiczenia

Rehabilitacja kręgosłupa kraków przy pomocy kinezyterapii, to dobry sposób na ćwiczenie swojego kręgosłupa. Dzięki zastosowaniu ruchu i ćwiczeń gimnastycznych możemy usunąć niepożądane dolegliwości. Kinezyterapia wpływa na wzmocnienie włókien mięśniowych, przyrost ich masy oraz poprawia wydolność organizmu. Zdrowe i silne mięśnie są w stanie odciążyć kręgosłup.

Zabiegi kinezyterapii:

  • ćwiczenia bierne-ćwiczenia wykonywane tylko przez fizjoterapeutę,
  • ćwiczenia czynne-wykonywane są przez pacjenta samodzielnie lub przy pomocy specjalisty,
  • ćwiczenia specjalne-połączenie zabiegów biernych i czynnych,
  • kinesiotaping-metoda, która wykorzystuje plastry do poprawy zakresu ruchomości.

Rehabilitacja kręgosłupa kraków z zastosowaniem umiejętnie dobranych ćwiczeń odpowiednio nas wzmocni i pozwoli na poprawę naszego zdrowia.

rehabilitacja kręgosłupa kraków

Co oprócz kinezyterapii?

W rehabilitację dobrze jest włączyć zabiegi z fizykoterapii, jak np. elektroterapia z wykorzystaniem prądów, czy krioterapia, która wykorzystuje do leczenia niskie temperatury. Zastosowanie takich metod pozwoli złagodzić ból. Rehabilitacja kręgosłupa kraków to również masaże lecznicze, które poprzez bezpośrednie oddziaływanie na mięśnie, rozluźniają je, łagodzą ból i sprzyjają regeneracji.

Z wykorzystaniem odpowiednich metod, możemy szybko wrócić do zdrowia. Ważna jest nasza mobilizacja i chęć do pracy. Rehabilitacja kręgosłupa kraków to sposób na lepsze życie, dlatego warto z niej skorzystać.

Dowiedz się więcej na https://medichouse.com.pl/rehabilitacja/!