Porządna hodowla krzewów owocowych.

Jagoda kamczacka w naszym kraju jest niezwykle mało słynna. Pomimo tego należałoby o niej trochę wiedzieć, gdyż jej owoce są nader zdrowe, a sam krzew jest prosty w uprawie oraz bardzo odporny na kiepskie warunki atmosferyczne.
Krzak nazywana jest również suchodrzewem jadalnym, ma dwie wersje – suchodrzew siny i suchodrzew kamczacki.
Naczelna klasa dysponuje plony kwaśno – słodkie, które po dojrzeniu opadają.
Produkty drugiej wersji są słodkie plus po dojrzeniu zostają na krzewie. Plony jagody kamczackiej mają barwę fioletową, są podłużne, o bogatym kształcie, bardzo pełne.

Sadzonki jagody kamczackiej nie są wymagające w uprawie. Są niezrażone również na suszę również na ostry chłód, w takim przypadku przydają się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Roślinę zasadzimy wiosną lub na jesień, byleby w punkcie nasłonecznionym. Produkty jagody kamczackiej są sowitym źródłem witamin, mikroelementów także antyoksydantów. Zawierają w tym także: witaminy A i C, miedź, jod.

Borówka amerykańska jest za to atrakcyjnym towarem użytkowanym w diecie kobiet i mężczyzn. Masa ludzi nazywa ją „błękitnym skarbem”.

sadzonki borowki amerykanskiej

Respektowana istnieje zwłaszcza z powodu na wysoką ilość witaminy C. Wprawdzie jednakże w danym składzie włącza także fitoestrogeny, kwas foliowy również egalowy, które słyną ze swoich właściwości antynowotworowych. Co więcej rozważa się, że zniżają ciśnienie tętnicze krwi oraz zapobiegają bakteriom dróg moczowych. Borówka amerykańska dysponuje nieco kategorii – odmiany najmłodsze, średnie i późne.
Sadzonki borowki amerykanskiej zasadzimy jesienią bądź wiosną, w jasnym położeniu. trzeba pomnieć, że borówka amerykańska lubi kwasową glebę, o pH 3,5 – 5. By zagwarantować sadzonkom dopasowany odczyn wypada do siania użyć gleby z mieszanką torfu, piasku i kory drzew iglastych. Glebę wokół krzaków przystaje ściółkować.

Źródło: borowka.info