Pare nowinek na temat butów vintage.

Wyraz vintage w dziedzinie mody to ubranie pochodzące z odmiennej epoki bądź na taki wystylizowany. Inna ewentualność to sposób ubierania się, łączenia elementów z rozmaitych czasów. Przeważnie ubiór mający ponad 20 lat jest już traktowany jako vintage.
W takim stylu ubierają się ludzie z branży filmowej oraz modelki – Julia Roberts, Renée Zellweger , lub też Kate Moss.

Jeśli wybieramy rzeczy innowacyjne, wywodzące się z minionego okresu, powinny to być przyodziania solidnej klasy. Wyłącznie wytrzymałe, wytworne materiały opierają się upływowi czasu oraz utrzymują jak najlepszy design. Alternatywnym wyjściem może być jednak uzupełnienie elementów ubrania projektowanych na stare.

buty vintage

O ile przejrzeć trendy pojedynczych dziesięcioleci poprzedniego stulecia, da się wskazać elementy, jakimi cechują się buty vintage:
– czas 1940-1949 są to buty na słupku bądź korku, z okrągłymi czubami, autorytet stanowia wtedy Rita Hayworth,
– lata 1950-1959 to czas takich postaci z ekranów, którymi były Grace Kelly , lub też Marlin Monroe. Oczywistym jest więc, że wszystkie panie chciały ubierać się, jak one. Nieodzwonączęścią ubioru stanowiły szpilki,

– lata \’60 to odejście od butów na dużym podniesieniu. Szpilki zastąpiono poprzez buty na niewielkim obcasiku lub poprzez całkiem bez obcasu buty. Popularne bywały również kozaczki aż po kolana. Tu przodowały Jacqueline Kennedy, Audrey Hepburn oraz Twiggy.
– czas \’70 to powracanie do butów na obcasie. Nie bywały to jednak szpilki, aczkolwiek trwałe, grube słupki lub koturny. Osobowościami z tego okresu są gwiazda filmowa Farah Fawcett i modelka Bianca Jagger.

Buty vintage

– czas 1980-1989 to już mocna mieszanka: buty na obcasie, mokasyny, plastikowe sandały…
Jak widać, alternatyw bywa masa. Stawiając na buty vintage, typowe dla pojedynczego czasu w modzie, warto zatroszczyć się dodatkowo o inne stylowe dodatki. Idealnym dopełnieniem mogą być stosowne czapki lub kapelusze, binokle, torebki bądź szaliki.
Jeden lub dwa dodatki pozwolą zbudować osobisty styl.

Źródło: klunken.pl