Nowe zasady trenowań bhp

budowa, przepisy bhp

W współczesnych czasach każde szkolenie kojarzy się z długim i nudnym dialogiem instruktora, który słów takich jak luz i dowcip nie zna. Zatrudnienie w nowej firmie kojarzy mi się z bieganiem, załatwianiem kolejnych dokumentów, w zasadzie gratisowym okresem testowym, badaniami lekarskimi, kształceniami bhp i stanowiskowymi. Przy sposobności zmiany pracy, gdy zostałem poinformowany, że moje badania i szkolenia są nieaktualne a przecież były robione miesiąc temu, załamany poszedłem na szkolenia bhp i haccp z podejściem, że kolejne 2-3 godziny spędzę przysypiając na krześle.
Po wstąpieniu na salę konferencyjną przywitał nas energiczny radosny chłopak Adam. Nie tonie był jeden z tych nudnych wykładowcdów z którymi miałem wcześniejsze spotkania (najczęściejstarsza osoba z wąsem z kodeksem pracy w łapie). Alfred (sam kazał tak do siebie mówić) opowiedział nam o prawach jakie ma zatrudniony, co nam się należy i za co możemy dostać odszkodowanie. Gibko przeszedł do tematu ryzyk i zagrożeń, z jakimi możemy się spotkać w warsztacie, a potem opisał jak zdołamy się ustrzec przed wypadkami i rozdał nam kartki z instrukcjami dotyczącymi haccp. Na koniec przedstawił zdanie, które niesłychanie miło rozbrzmiewało z jego ust: mam nadzieję że nie spotkamy się tutaj przez najbliższy czas. I to tyle, Meta. Niecałe pół godziny trwało spotkanie, zerknąłem na miny uczestników i jak się okazało nie tylko ja byłem mocno zdziwiony, że główne kształcenie bhp może się podobać. Teraz pozostaje tylko przyłożyć się do pracy z nadzieją, że z Andrzejem zobaczę się dopiero na okresowych kształceniach.
Oczywiście wiem, że każdy w nowej pracy musi przez to przejść, ale na prawdę… Jest to nadzwyczaj ważne. Bezpieczeństwa i higieny pracy powinno się respektować nie ze względu na prawo, ale przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, abyśmy byli bezpieczni i żeby nie zdarzył nam się żaden wypadek. Szkolenie to jest uważane przeze mnie jako najważniejsze z wszystkich i pomimo różności wykonywanych zawodów większość zasad pozostaje taka sama.
http://www.behapowcy.eu