Moda komunijna – bolerko komunijne wraca do łask

Komunia to takie wydarzenie, na którym nie tylko dzieci chcą prezentować się wyjątkowo, ale często dążą do tego także ich rodzice. Na przestrzeni lat moda komunijna zmienia się znacznie, a widać to przede wszystkim w przypadku mody dziewczęcej, bowiem to zwykle dziewczynki chcą wyglądać w tym dniu niecodziennie. Specyfika dziewczęcych strojów pozwala także na osiągnięcie większej ich różnorodności, do czego trudno dojść w przypadku ubioru dla chłopców.
bolerko komunijne deszcz
Typowym ubiorem komunijnym dla dziewczynek są sukienki. Ich styl różnił się na przestrzeni lat, od bardzo prostych i skromnych fasonów w czasach przedwojennej Polski i podczas wojen, aż po stroje na wzór sukien panien młodych: rozkloszowane, z dużą ilością falbanek, koronek i innych elementów dekoracyjnych. To, w jakim stroju ostatecznie wystąpi dziewczynka na komunii zależy w dużej mierze od jej rodziców: ich upodobań, ale także możliwości finansowych. Ponadto strój może zależeć od parafii, w której dziecko przystępuje do komunii: niektóre preferują alby – proste stroje komunijne identyczne dla każdego dziecka. Dzięki takiemu rozwiązaniu uniknąć można porównywania się dzieci między sobą i zbytniego skupienia na stroju i wyglądzie w trakcie tak ważnej uroczystości religijnej.

Bolerko komunijne to całkiem niezły dodatek do komunii

O ile alby mają na celu między innymi ograniczenie sytuacji, w których dane dziecko czuje się gorsze (albo lepsze) od pozostałych, o tyle wymyślne kreacje ślubne dają możliwość dobrania wyjątkowych dodatków do stroju, które pełnią również funkcję praktyczną. Poza elementami takimi jak buty, rękawiczki, wianek czy drobna biżuteria, bardzo przydatne jest bolerko komunijne. Okresowi w roku, w którym odbywają się komunie towarzyszy czasem mało przyjemna pogoda. Z terminem komunii można trafić na ciepły, słoneczny dzień, ale równie często (jeśli nie częściej) na chłodny, wietrzny, a czasem też deszczowy. W takich sytuacjach sama sukienka czy alba może nie być wystarczająca do zapewnienia ciepła dziecku. Wtedy idealnie sprawdzi się właśnie bolerko komunijne. Trafie dobrane do stroju, stanowi dodatkowo znakomity dodatek nadający ubiorowi niepowtarzalnego charakteru.