Jakie rzeczy powinno się zautomatyzować w firmie?

W dzisiejszych czasach coraz to szerszy zasięg naszego życia jest zdeterminowany poprzez rozmaite metody informatyczne. Mechanizacja wielu przedmiotów powoduje, iż żyje się nam swobodniej, dużo rzeczy przeprowadzamy prędzej i lepiej. Na przykład w wielu warsztatach pracy rejestracja czasu pracy pracownika nie bywa już przewodzona w formie tradycyjnej. Zastąpiły ją elektryczne systemy, jak przykładowo karty zbliżeniowe, jakie służą do meldowania się w chwili wejścia i opuszczenia pracy, a również często pozwalają na otwieranie drzwi wejściowych będących w obrębie siedziby. Tego typu kontrola dostępu jest wygodna i szybsza niż tradycyjna. Każdy pracownik posiada własną kartę, jaką w wypadku zagubienia pracodawca może zablokować, aby nie było realne jej kolejne użycie do celów, do których jest przeznaczona.

Poza zapisywaniem pracy, karta może usługiwać do ulepszenia służbowego parkingu. Kłopotem, w szczególności w większych miejscach, bywa parkowanie w tego typu położeniach przez osoby, które nie są ani pracownikami, ani interesantami określonej firmy. Dzieje się to na parkingach, które nie są w żaden sposób chronione.


kontrola dostępuW celu zapewnienia pracownikom położeń do pozostawienia samochodu, korporacje coraz to nagminniej decydują, aby przed miejscem wjazdu założyć szlabany parkingowe. Do chwili obecnej tego rodzaju zakazy potrzebowały na ogół postawienia tuż przy nich budki ze strażnikiem, jaki w przypadku potrzeby otwierał i zamykał szlaban. Obecnie tego rodzaju wyjście bywa coraz to rzadziej wykorzystywane. Rogatki są ekwipowane w skanery, do jakich przykłada się kartę. Jeśli zostanie ona korzystnie zweryfikowana jako dająca możliwość korzystania z miejsc parkingowych, zakaz samoczynnie się otwiera oraz umożliwia przejazd samochodu. Bywaj to szybkie oraz nowoczesne wyjście. Problemem może zostać tylko wstęp konsumentów korporacji, ale dla tych może pozostać udzielony w pobliżu inny, mniejszy parking, na którym zdołają zaparkować swój samochód w czasie ustalania kwestii w spółce.