Elektrody emg

Elektrody emg są wykorzystywane podczas elektromiografii, która pomaga zarówno w diagnozie chorób neurologicznych mięśnia, jak i wykrywania nerwów objętych niepokojącymi zmianami. Pozwala również na zlokalizowanie nerwów objętych zaburzeniami. W zależności od metody wykonywania badania wykorzystuje się różne rodzaje elektrody emg.

Elektrody emg – igłowe

Te elektrody emg wykorzystywane są podczas przeprowadzania podstawowego lub elementarnego badania EMG. Celem tego działania jest analiza potencjałów danej jednostki ruchowej lub ich połączeń w różnych stopniach napięcia, od umiarkowanego do maksymalnego. W tym rodzaju elektromiografii elektrody emg są wprowadzane w sposób prostopadły względem powierzchni skóry. Początkowa jest wbijana głęboko, gdyż powinna zostać ulokowana do brzuśca danego mięśnia. Następnie są one umiejscowione w odstępie co 2 cm od kolejnego. Potem przechodzi się o stymulacji badanego obszaru.

Elektrody emg – powierzchniowe

Elektrody emg powierzchniowe używa się podczas wykonywania elektromiografii globalnej/powierzchniowej i są przyklejane na naskórek nad badanym mięśniem lub zlokalizowane w pochwie czy odbycie. Ze względu na swoją specyfikę jest to badanie nieinwazyjne. Służy całościowej analizie pracy mięśni. Elektrody emg tego rodzaju to elektrody bipolarne, które znajdują się nad punktem motorycznym mięśni i ma za zadanie ukazać obraz, w jaki sposób zachowuje się ruchowo mięsień. Są istotne i coraz bardziej powszechne w pracy fizjoterapeuty, gdyż pozwalają na dokładną ocenę sprawności pacjenta.

Sprawdź więcej na : https://polems.pl/akcesoria_emg.html!