Co wykonać, by bródka prezentowała się atrakcyjnie ?

Każdy brodaty człowiek przechodzi przez etap, w którym w jego bródce występuje swoisty „łupież”. Oraz również dla niego, jak też dla otaczających go ludzi, nie stanowi to zbyt miłe doświadczenie.
Bródka jawi się w tego typu sposób, jak gdyby jakiegoś razu zechciała okazać się kulą ze śniegu, co po wstrząśnięciu, rozsypuje na wszystkie strony bielutki puch. Problem w tym, iż zamiast wspaniałych płatków śniegu, kreujących wspaniałą atmosferę, bródka rozsiewa obok siebie elementy zniszczonego naskórka.
Martwy naskórek nie okazuje się zarezerwowany tylko dla bródki, lecz wytwarza się każdego dnia na calutkiej powierzchni swojego ciała a także jest z niego wymazywany choćby w chwili kąpania się. Lecz w przypadku bródki zadanie jest pogmatwane, gdyż grubaśne, gęste kłaki zarostu uniemożliwiają odprowadzanie nieprzydatnych organizmowi elementów naskórka, co sprawia pojawianie się w brodzie rzeczy na wzór łupieżu.
Zatem właśnie w takim czasie przychodzi termin na wyekwipowanie swojego brodacza w odpowiednie kosmetyki do brody, na przykład marki Pan Drwal a także tzw. kartacz.

pan drwal

kosmetyki do brody

Kartacz, to dokładnie odpowiednio przystosowana szczotka do brody, jaka wykonana jest z mocnego włosia, umożliwiającego wykluczyć zbędny naskórek a pobocznie leciutko zwilżyć brodę. To dlatego, dlatego że systematyczne czesanie owłosienia podkręca produkowanie sebum, jakiego doza istotnie zmniejsza się w procesie zapuszczania włosów. Poza tym, potraktowanie zarostu kartaczem, wysyła do odpowiednich komórek sygnał, iż w tej sferze organizmu coś się odbywa. Wskutek tego w pobliżu twarzy transportowana jest wzmożona ilość elementów odżywczych, a w rezultacie – bródka szybciej wzrasta.

Zezwala to prędzej przebrnąć przez okres „drapiącej brody”, a wraz z stosowaniem kosmetyków typu szampon do brody bądź także olejek, da się nie pamiętać już o wszelkich nieprzyjemnych dolegliwościach, związanych z jej hodowaniem.