Co nakłania pielęgniarki do wyjazdu?

W ostatnim czasie jak nie ulega wątpliwości o pracy pielęgniarek niezwykle wiele się mówi. Wynika to z faktu niezwykle niskich zarobków nieadekwatnych do ich zadań. Coraz więcej pań wyjeżdża za granicę, ponieważ warunki pracy bywają o dużo wyższe a płaca zadowalająca. Praca dla pielęgniarek Niemcy to kłopotliwy kwestia. Współcześnie w naszych szpitalach brakuje personelu, a pielęgniarki, jakie pozostały w kraju pracują nawet na dwóch etatach. Przeszukując sieć, odszukamy dużo ogłoszeń oferujących pracę personelowi medycznemu. Przeważnie pielęgniarki zarabiają dwa i pół tysiąca złotych brutto. Dla porównania pielęgniarki w Niemczech dostają mniej więcej dziewięciu tysięcy na rękę. Rozbieżność istnieje ogromna, zatem w naszym państwie będzie brakować ich troskliwości. Od chwili Polska weszła do Unii Europejskiej, pielęgniarki stają się zaintrygowane wyjazdami do innych krajów. Niezwykle mnóstwo ludzi kończących szkoły wyższe pielęgniarskie, zaraz ubiega się o publikacje zaświadczenia o uznaniu zdolności do wykonywania zawodu w krajach Unii Europejskiej.

Praca dla pielęgniarek Niemcy

Krajem do jakiego regularnie wyjeżdżają polskie pielęgniarki są Niemcy. Dostają w tamtym miejscu mniej więcej dwóch tysięcy euro. Zazwyczaj proponowane bywają też darmowe kursy języka. Polskie pielęgniarki pracują nie tylko w szpitalach lecz także w domach opieki społecznej. Też prywatne osoby angażują personel leczniczy do opiekuńczości na przykład nad starszymi rodzicami czy dziadkami. W Niemczech pielęgniarki posiadają zagwarantowane godne warunki lokalowe oraz społeczne. Pielęgniarki wyjeżdżające za granicę powinny umieć język, mieć dyplom licencjata lub magistra pielęgniarstwa, zaświadczenie o niekaralności, poświadczenia roboty. Nasze polskie społeczeństwo będzie miało coraz gorszą ochronę szpitalną, albowiem będzie jej wręcz brakowało. Jesteśmy dzisiaj
starzejącym się, z jednej strony własny czas życia jest wydłużony, poprzez rozciągniętą medycynę, jednakże coraz to większa ilość chorób typu nowotwory, powstrzymuje funkcjonowanie. Nieodzowna jest zawodowa pomoc lekarska. To nasz rząd powinien nakłonić pielęgniarki do pozostania w państwie, poprzez dostojne wynagrodzenie.


Źródło: senior-care.pl