Badania okresowe Białystok

badania okresowe w bialystoku

Badania okresowe Białystok

Badania okresowe, zwane inaczej technicznymi są w odróżnieniu od przeglądu okresowego obowiązkiem każdego kierowcy. Różnica jest taka, że badanie techniczne polega na sprawdzeniu pojazdu, aby został on dopuszczony do dróg publicznych. Natomiast przegląd okresowy jest zalecany przez producenta samochodu lub jego części.

Należy pilnować terminów badań okresowych, ponieważ za ich brak grożą poważne kary. W przypadku kontroli drogowej, policja zatrzyma dowód rejestracyjny pojazdu. 

Jak często je robić?

badania okresowe bialystok

Inne są terminy dla aut nowych i używanych. Badania okresowe Białystok używanych pojazdów powinno się wykonywać raz do roku. Właściciele nowych fabrycznie samochodów mogą spokojnie poczekać do 3 lat. Jednak z tego typu wizytą nie ma co zwlekać, gdyż wpływają one na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Gdzie? Dlaczego Dacar?

O Waszą maszynę zadbają specjaliści z serwisu Dacar w Białymstoku, gdzie możecie wykonać takie badania i mieć pewność, że Wasz środek transportu jest sprawny. Obsługa na najwyższym poziomie, zaopiekuje się każdym rodzajem samochodów osobowych! 

Co ważne, badanie techniczne obejmuje także inne pojazdy, takie jak; samochody dostawcze/ przyczepy do 3,5 t, motocykle oraz motorowery. 

Badania okresowe Białystok zawierają takie usługi jak: serwis klimatyzacji, wulkanizację, geometrię zawieszeń oraz diagnostykę komputerową przy pomocy nowoczesnego sprzętu!

Do badania technicznego – gratis ozonowanie wnętrza pojazdu!

Kierowco sprawdź ważność badania technicznego swojego powozu. Nie czekaj, nim będzie za późno!