Wielkie bilboardy

Druk reklamowy musi dzisiaj być zauważony wszędzie i w każdym miejscu. Dlatego też wymyślono druk wielkoformatowy, dzięki któremu drukuje się ogromne plakaty czy całe wielkie bilboardy. Zadrukowuje się powierzchnię cyfrowo drukiem lateksowym lub solwentowym. Tak zadrukowane reklamowe powierzchnie są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne oraz przez długi czas są trwałe. Dużo firm reklamowych oferujących druk wielkoformatowy Warszawa oferuje w swoich prospektach i katalogach reklamowych. To wielkie miasto ma w swoich granicach wiele firm reklamowych jak również wiele drukarni, które specjalizują się w drukach reklamowych. Dzięki ogromnie rozwiniętej technice druku, jest dzisiaj wiele maszyn, które drukują ogromne plakaty, zdjęcia czy też całe bilboardy. Te reklamowe giganty są doskonale widoczne, mają piękne kolory i zauważalne są na nich wszystkie zadrukowane szczegóły.
Dzięki takim wydrukom duże plakaty mogą wisieć przez długi czas.
Dzisiaj druk wielkoformatowy jest widziany na każdym kroku na ulicy, to ogromne witryny, pojazdy z zaklejony powierzchniami, wielkie bilboardy wiszące przy drogach. Te afisze mają specjalnie oczkowane krawędzie, by łatwo było je wieszać lub specjalnie podklejane krawędzie by ich nie zniszczyć.
Do tych ogromnych wydruków są stosowane specjalnie dobrane powierzchnie, które są bardzo trwałe i specjalnie zabezpieczone UV.
Takimi powierzchniami są tkaniny banerowe, siatka, folia lub płótno. Drukarnie bardzo wiernie odwzorowują wszelkiego rodzaju projekty, które mają zastosowanie zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Te wielkie wydruki nie tylko są reklamowe, ale także i dekoracyjne. Firmy, które zajmują się wydrukami wielkoformatowymi dbają również o łatwość montażu, wydrukowanych przez nich ogromnych powierzchni. Czasami zdarza się, że nawet same posiadają wyspecjalizowanych pracowników, którzy wieszają te ogromne banery czy afisze.
Tego rodzaju wydruki stają się coraz bardziej popularne a dzięki nowoczesnej technice coraz bardziej urokliwe.