Atrakcyjne informacje na temat skutków spożywania alkoholu.

Zgodnie z polskim prawem wyróżnia się dwa stany związane ze spożywaniem alkoholi: po skonsumowaniu alkoholu- max. pół promila alkoholu w krwioobiegu a także stan nietrzeźwości- powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi. W pierwszym wypadku prowadząc auto dopuszczamy się wykroczenia z kolei w drugim mówimy o popełnieniu przez konkretną osobę przestępstwa. Niemniej jednak za oba te przewinienia kara za lekkomyślność oraz bezmyślność jest bardzo wysoka, zazwyczaj kończy się na skonfiskowaniu licencji na prowadzenie samochodu, niezwykle dużej karze pieniężnej czy na odebraniu wolności.

Powinno się pamiętać, że pijąc parę a choćby paręnaście godzin przedtem wcale nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że w naszym organiźmie nie ma nadal śladowej ilości alkoholu. Jest to albowiem zależne od bardzo wielu czynników np. od naszego wieku, płci, tego ile ważymy, wzrostu a także od rodzaju konsumowanego przez nas alkoholu. Alkomaty Warszawa to znaczy proste w obsłudze sprzęty, które każda osoba nie tylko i wyłącznie prowadzący pojazdy musi posiadać w domu. Doskonale sprawdzą się do wskazania naszego stanu oraz podjęcia decyzji o kierowaniu czy nie kierowaniu w danym dniu pojazdu. Alkomaty profesjonalne to z kolei bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty stosowane do niezmiernie precyzyjnego pomiaru ilości alkoholu w krwioobiegu. Są stosowane przykładowo w pracy policji, oraz w firmach budowlanych a także usługowych. Dają one całkowitą pewność wyniku i przy ich użyciu można niezmiernie prędko przeprowadzić choćby parędziesiąt kontroli.

alkomaty warszawa


Wartości alkomatów są przeróżne. Składa się na to parę istotnych rzeczy takich jak: producent, surowiec, z którego sprzęt jest wykonany, moc oraz objętość baterii, a także wielkość alkomatu. Wersję osobistą możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych z kolei w wypadku specjalistycznych alkomatów wydatki zaczynają się od około 250 złotych. Jest to niemniej jednak bardzo przydatne narzędzie, które może uniemożliwić nam wywołanie zagrożenia w ruchu drogowym czy w pracy np. na dużych wysokościach.

Dodaj komentarz